Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 24. 1. 2021 svátek má Milena

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
1
Ondřej Jarůšek
13. říjen 2020, 20:03
Čas čtení: 1:47

Roman Prymula: Jsem jen člověk, nejsem bezchybný. Prioritou je zajistit nemocniční lůžka a také zlepšit komunikaci s veřejností

Ministr zdravotnictví vystoupil v televizi s projevem.

Ondřej Jarůšek
13. říjen 2020, 20:03
Čas čtení: 1:47
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Ministr zdravotnictví Roman Prymula vystoupil dnes večer v televizi s avizovaným projevem. Původně se měl před národem na televizních obrazovkách objevit už včera, ale kvůli dlouhému jednání vlády ohledně nových restrikcí v boji proti koronaviru byl pondělní termín projevu nakonec přeložen na dnešek

 

„Můj projev bude poměrně dlouhý, ale prožíváme složitou situaci, kterou vás všechny chci jako váš ministr zdravotnictví provést. Jde o důležité a praktické informace potřebné pro nás všechny v nadcházejících týdnech,“ avizoval před projevem na svém Twitteru.

 

 

Prymula považuje za přirozené, že lidé cítí frustraci a nespokojenost s postupem vlády. „I já jsem jen člověk,“ řekl v mimořádném projevu s tím, že není bezchybný. Zopakoval, že boj s epidemií je dlouhodobý proces a k jejímu zvládnutí je třeba mít stanovený jasný plán. Omluvil navíc za to, že v létě více netrval na přísnějších restrikcích. 

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1635 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

Ministr zdravotnictví slíbil, že pokud to bude situace umožňovat, současná opatření se budou co nejdříve uvolňovat, aby se lidé mohli vracet k normálním životům. „Nechceme lockdown,“ řekl. Je však třeba součinnost všech občanů.

 

Roman Prymula: Jsem jen člověk, nejsem bezchybný. Prioritou je zajistit nemocniční lůžka a také zlepšit komunikaci s veřejností
Zdroj: Twitter/Roman Prymula

Tři pilíře Prymulovy strategie 

Hlavním pilířem Prymuly strategie v boji proti covidu-19 je posílení kapacity lůžek pro pacienty s koronavirem, krizové spoluřízení všech státních nemocnic a zajištění jejich dostatečného financování. To, zda se budou současná nařízení uvolňovat, nebo v horším případě ještě zpřísňovat, bude záviset primárně na naplněnosti nemocnic.

 

„Nejvýznamnější bude naplněnost kapacit jednotek intenzivní péče, na druhém místě samozřejmě i celkové zatížení nemocnic. Zahajujeme přitom akční plán, jehož cílem bude centrální koordinace řízení těchto kapacit,“ uvedl.

 

Druhým pilířem je plošné testování populace a trasováním infekčních pacientů. „Pracujeme teď velmi intenzivně na průzkumu a odpilotování metody testování na bázi antigenních testů. Tyto testy jsou rychlé, levné a snadné. Prakticky umí ukázat výsledek do 15 minut, a pokud by se nám to povedlo, je zajistit, pak by testování bylo pro všechny občany zdarma a umožnilo by nám, laicky řečeno, zachytit obrovskou množinu infekčních, tedy příznakových pacientů,“ řekl ministr zdravotnictví. 

 

Prymula dodal, že tento způsob testování pomůže s identifikací nakažených osob a s jejich následnou izolací od starších spoluobčanů, kteří jsou nejohroženější skupinou.

 

 

Posledním pilířem je pro Prymulovu strategii zlepšení komunikace s veřejností. „Sebekriticky přiznávám, že způsob komunikace působí často dojmem nesrozumitelnosti, často nelogičnosti a také invazivním a agresivním dojmem,“ připustil. V případě, že by došlo ke komunikační nesrovnalosti, ihned ji opraví. Vyzval také, aby lidi sledovali jeho Twitter, kde zveřejňuje nejdůležitější informace. 

 

„Mým důležitým úkolem je tedy najít jasnou a srozumitelnou komunikační linii. Chcete-li, překladač do běžné řeči. Důkladně a názorně. Jednoduše a lidsky,“ dodal.

 

Prymula zároveň vyjmenoval seznam nových restrikcí, které začínají platit od středy. Přehled si můžeš přečíst v našem článku.

 

Závěrem se Prymula obrátil na občany s prosbou o dodržování pravidel. „Bez vás, bez každého z vás, bez vašeho porozumění pravidlům a opatřením, bez vaší důvěry v to, že mají svůj smysl, a bez jejich dodržování, ten virus neporazíme,“ řekl.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Twitter/Roman Prymula Tagy: Koronavirus
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.