Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 28. 11. 2020 svátek má René

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
84
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
News
84
Vojtěch Vanda
2. listopad 2020, 18:46
Čas čtení: 2:13
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

ČT požaduje po Pražském hradu omluvu a vysvětlení kvůli otevřenému dopisu kancléře

Vedoucí KPR Vratislav Mynář se v otevřeném dopise obořil na Českou televizi kvůli moderátorovi Jakubu Železnému, a kvůli výpadku přenosu během jmenování ministra zdravotnictví. ČT ale na ceremoniál nebylo vpuštěno, signál pouze přebíralo.

Vojtěch Vanda
2. listopad 2020, 18:46
Čas čtení: 2:13

„Při vědomí (její) kritičnosti by právě Česká televize neobstála při pohledu do zrcadla. Události posledních dnů ukázaly, že Česká televize má sama k bezproblémovému a profesionálnímu provozu dost daleko,“ píše v otevřeném dopise vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář České televizi, který byl vyvěšen na stránkách Hradu.

 

Kromě chování moderátora Jakuba Železného mu vadilo, že během jmenování nového ministra zdravotnictví Blatného vypadl přenosový signál. Česká televize se k dopisu vyjádřila na Twitteru skrze ústa generálního ředitele Petra Dvořáka. Ten tvrdí, že televize nebyla na Hrad ani vpuštěna, a musela přebírat signál od České tiskové kanceláře.

 

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1450 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 55.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

Mynář v dopise osočuje Českou televizi z neprofesionality kvůli dvěma věcem. Nejprve si stěžuje na chování moderátora Jakuba Železného na Twitteru. Tvrdí, že „hrubým a neomluvitelným způsobem ponižoval vyznamenané osobnosti.“ Upřesnil, že mu vadil hlavně „zjevný útok na Karla Gotta.“

 

„Útok (...) překročil veškeré hranice vkusu, o vnitřních předpisech České televize, mám na mysli desatero upravující působení na sociálních sítích, nemluvě,“ uvedl.

 

 

Druhým problémem, který Mynář vidí, je údajná neprofesionalita veřejnoprávní televize. „I v otázce profesionality Česká televize zklamala. Poukazuji na výpadek signálu při vysílání projevu prezidenta republiky u příležitosti jmenování nového ministra zdravotnictví Jana Blatného. Je to s podivem, protože šlo dokonce o záznam, nikoliv o živé vysílání,“ divil se Mynář. 

 

K příspěvku přiložil i obrázek, na němž bylo vidno, že přenos z ceremonie nefunguje. Fotografie obsahuje i pravý horní rohu obrazovky, na němž bylo uvedeno, že je záznam pořizován ČTK.

 

Mynář napsal České televizi: Jste neprofesionální, vypadl vám signál při jmenování Blatného. Dvořák: ČT jste na hrad nepustili
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Mynář ke svému vyjádření připojil i řečnickou otázku, „proč Česká televize jmenování nového ministra a následný projev prezidenta republiky nevysílala živě, když byl k dispozici přímý přenos veřejnoprávní ČTK, který byl řádně redakcím avizován.“ Závěrem dopisu vyzval Českou televizi, aby se k situaci vyjádřila, jelikož, jak on sám tvrdí, „nepovažuje za vhodné, aby televize veřejné služby poukazovala na druhé a sama se dopouštěla faulů a přešlapů.“

 

Dvořák: Hrad ČT neumožnil přenos vysílat, výpadek signálu není naše chyba

Odpověď na dopis z pátku dostal vedoucí Kanceláře prezidenta republiky v pondělí odpoledne, tedy s třídenním zpožděním. Jak se Česká televize vyjádřila na Twitteru, je to z toho důvodu, že jí dopis ani nebyl doručen

 

„Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře Česká televize zklamala v otázce profesionality, když jí vypadl signál při vysílání jmenování nového ministra zdravotnictví prezidentem republiky. V dopise ale neuvedl zásadní informaci, že (jí) nebylo umožněno, a to ani přes opakované žádosti, projev prezidenta ve čtvrtek 29. října natočit,“ odpověděla na jednom z obrázků Česká televize. Dodala, že přenos musela přebírat od ČTK, které vysílání umožněno bylo.

 

 

Televize tak nemohla kvalitu vysílání ovlivnit, jelikož chyba vznikla předtím, než se signál do budovy ČT dostal. „Budu požadovat od pana kancléře vysvětlení a omluvu. Není pravda, že Česká televize mohla jakkoli ovlivnit kvalitu vysílání. A je lež, že (...) profesionálně selhala, když jí Hrad nedovolil tak významnou událost - jmenování ministra - natočit a odvysílat vlastními prostředky,“ okomentoval dopis generální ředitel ČT Petr Dvořák.

 

 

K tweetu Železného se televize nevyjádřila, ani samotný žurnalista situaci neokomentoval. Vratislav Mynář se do vydání článku k prohlášení České televize  také nevyjádřil.

 

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Česká televize Tagy: česko, česká televize, projev, Vratislav Mynář, Petr Dvořák
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
383
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.