Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 27. 9. 2021 svátek má Jonáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených jídel. Spoluhráči z toho nejsou příliš nadšení Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých…
Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat…
Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný gastroenterolog Ladislav Kužela Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec,…
Hudba

Wrapped 2020: Spotify spočítal, jak často jsi poslouchal Chinaski

Švédská streamovací služba již tradičně shromažďovala údaje o nejposlouchanějších skladbách i umělcích. A také o tvém hudebním vkusu.

Marián Mauik Biel
2. prosinec 2020, 16:00 Čas čtení: 3:06
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Wrapped 2020: Spotify spočítal, jak často jsi poslouchal Chinaski
Zdroj: Spotify
Hudba
5
Marián Mauik Biel
2. prosinec 2020, 16:00
Čas čtení: 3:06

Wrapped 2020: Spotify spočítal, jak často jsi poslouchal Chinaski

Švédská streamovací služba již tradičně shromažďovala údaje o nejposlouchanějších skladbách i umělcích. A také o tvém hudebním vkusu.

Marián Mauik Biel
2. prosinec 2020, 16:00
Čas čtení: 3:06
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Wrapped 2020: Spotify spočítal, jak často jsi poslouchal Chinaski
Zdroj: Spotify

Nejposlouchanější skladba na Spotify letos nasbírala 1,6 miliardy poslechů. Nejposlouchanější interpret, který bude pro mnohé překvapením, zas zaznamenal neuvěřitelných 8,3 miliardy poslechů jeho děl. Máme data ,která ukazují, kam směřuje hudební vkus planety.

 

 

Každý prosinec už několik let představuje Spotify údaje o tom, co byl za posledních 12 měsíců největší hit na jejich službě. Ukážou i, které album či autor měli nejvíce poslechů, jaké playlisty lidé vytvářeli nebo jaké podcasty sledovali.

 

Součástí je i personalizovaná statistika pro každého uživatele služby. Spotify rozezná, který hudební žánr byl tvůj nejoblíbenější a nabídne ti skladby či interprety, kteří by se ti na základě této celoroční statistiky mohly líbit.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Spotify

 

Není se čemu divit. Spotify je jedním z lídrů v oblasti sbírání a zpracování obrovského množství dat. Konkrétně vkusu a návyků 320 milionů jeho uživatel. Nemusíš se hned zaleknout. Stačí jim jen údaje kdo, co, kdy a jak dlouho poslouchá. Tato Big Data pak pomáhají dělat tuto službu ještě efektivnější. Jak pro posluchače, tak i pro interprety.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2444 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Hrobové ticho při večeři, budíček o páté ráno, srdeční mniši. I takový byl můj pobyt v klášteře (Reportáž)Hrobové ticho při večeři, budíček o páté ráno, srdeční mniši. I takový byl můj pobyt v klášteře (Reportáž)
Nemohu si pomoci, miluju tu druhou. Jak přežít rozchod, když ani nevíš, co se pokazilo?Nemohu si pomoci, miluju tu druhou. Jak přežít rozchod, když ani nevíš, co se pokazilo?
10 nejlepších filmů Clinta Eastwooda10 nejlepších filmů Clinta Eastwooda
VÍCE

 

Ale samozřejmě i pro samotnou firmu Spotify. Její tržby za minulý rok činily 6,7 miliardy eur a evidovala hrubý zisk ve výši 1,7 miliardy eur. Obě tato čísla jim rostou už minimálně pátý rok.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Spotify

 

Tento „pandemický” rok jsme poslouchali hudbu také ve velkém, ale trochu se změnily naše choutky. Podle Spotify až o 1 400 procent narostl počet playlistů zaměřených na práci z domu a poslouchali jsme o 180 procent více podcastů s tématikou zdravého životního stylu.

 

Že posloucháme hlavně z domu ukázal i nárůst playlistů orientovaných na domácí stříhání vlasů, zahradničení nebo úklid. Dokonce meziročně o 55 procent narostl počet stremování této služby přes herní konzole. Spotify reflektuje i různé události geopolitického života. Letos například přibylo 65 tisíc playlistů s tématikou hnutí Black Lives Matter.

 

Tvá osobní statistika

Velmi zajímavé výsledky si najde každý uživatel v mobilní aplikaci Spotify. Najdeš tam prezentaci ve formě Instagram Stories, kde možná s překvapením uvidíš tvého osobního favorita.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Spotify

 

Dozvíš se tam, kolik stovek interpretů jsi letos objevil, tedy poslouchal poprvé. Kolik žánrů jsi poslouchal, které jsou tvé nejoblíbenější a samozřejmě, kterou skladbu sis pustil nejčastěji.

 

Nechybí i drobnosti jako například v který den roku jsi poslouchal nejvíce skladeb nebo malý kvíz, kde máš tipovat, z jaké dekády pochází tvá oblíbená hudba. Potom celou tuto „storku” můžeš sdílet na sociální sítě a porovnat si to s hudebním vkusem kamarádů a kolegů.

 

Top interpreti a skladba

Nejposlouchanějším interpretem na Spotify byl Bad Bunny. Tento raper z Puerto Rica zaujal až tak, že jeho skladby byly přehrány 8,3miliard krát. Na dalších příčkách nejposlouchanějších tvůrců je Drake, J Balvin, Juice Wrld a The Weeknd.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Spotify

 

Nejposlouchanější interpretkou je Billie Eilish a zlato si odnáší již druhý rok za sebou. Následuje Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa a Halsey.

 

 

Bad Bunny si odnáší prvenství i za nejposlouchanější album roku s libozvučným názvem YHLQMDLG.

 

A v neposlední řadě nejčastěji lidé stiskli tlačítko play při skladbě Blinding Lights od The Weeknda.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Spotify

 

Kompletní žebříček i s odkazy daných skladeb, interpretů a alb najdeš na tomto webu.

 

Pro připomenutí, služba Spotify je dostupná i zdarma. Ale má řadu omezení, například přehrávání je pouze v nižší kvalitě a hudbu přerušují reklamy. Spotify Premium již nabízí vše v plné kvalitě a bez reklam, stojí 158 korun měsíčně. Respektive 211 korun měsíčně pro dva účty a Family konto pro 6 uživatel stojí 237 korun měsíčně.

 

Spotify Wrapped 2020: Čo tento rok počúval svet a aj ty
Zdroj: Apple

 

V databázi má Spotify zhruba 50 milionů skladeb. Apple Music a Amazon Music se chlubí až 60 miliony písniček, Deezer jich má 55 milionů. Apple Music stojí taktéž 158 korun pro jednoho, respektive 237 korun pro rodinu.

 

Totožné ceny má i Amazon Music i Deezer. V podstatě základní rozdíl už je jen v tom, která aplikace ti více vyhovuje svým designem a hlavně funkcemi. Případně, která služba podporuje přehrávání na tvé konzoli nebo smart reproduktoru. 

Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!Chýba autor/zdroj fotografie!
Chýba autor/zdroj fotografie!

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: spotify.comNáhledový obrázek: Spotify
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu hudba
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených jídel. Spoluhráči z toho nejsou příliš nadšení Ronaldo dal šéfkuchařům Manchesteru United seznam svých oblíbených…
Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně
Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný gastroenterolog Ladislav Kužela Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít