Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 1. 3. 2021 svátek má Bedřich, Bedřiška

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti - Krimi
1
Vojtěch Vanda
15. leden 2021, 14:36
Čas čtení: 5:46

Čtyřletý hoch utekl tyranskému otci do lesa, kde léta vyrůstal s divokými psy. Úřady jej po čase vrátily domů, kde musel žebrat

Jeden z nejznámějších příběhů tzv. vlčího dítěte se týká mladého Rumuna Traiana Căldărara. Přestože se jej podařilo vrátit rodině, od které utekl, jeho život se nezjednodušil. Spíše naopak.

Vojtěch Vanda
15. leden 2021, 14:36
Čas čtení: 5:46
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Vzpomeneš si, co jsi dělal v předškolním věku? Na dobu svého ranného dětství a následného vyrůstání nejspíš nikdy nezapomene Rumun Traian Căldărar, jehož životní příběh je z části jakoby vystřižený z drsnějšího zpracování knihy anglického spisovatele Rudyarda Kiplinga Kniha Džunglí, a z části psychologické drama, které zachycuje zneužívání a týrání dětí.

 

Celý svět jej zná jako takzvané Vlčí dítě. Člověka, který v mladém věku vyrůstal pouze se zvířaty bez zásahu člověka či civilizace. Bez nadsázky se však dá tvrdit, že to nebylo to nejhorší, co ho v jeho životě potkalo. Jeho osud byl spředen způsobem, který vydrží jen ti nejsilnější. Ve svém mladém životě totiž zažil pouze násilí, ponižování a tvrdou pěst reality.

 

Bída od narození

Už od narození to neměl Traian jednoduché. Jak uvádí deník Adevărul, dnes už pětadvacetiletý muž se narodil v Polsku, kde společně s rodiči vedl nuzný život žebráka. Bída, zmar a, jak se později zjistilo, i násilí v rodině jej neskutečně trápilo. Podle jeho slov jej jak otec, tak i matka surově bili.

 

Žebrání v Polsku se nejspíš nevedlo, a tak se rodina přestěhovala do Rumunska do oblasti kousek od města Brasov. Zde se špatné zacházení stupňovalo. „Když jsem byl malý, bili mě koštětem do hlavy. K bití používali i velké dřevo, kterým mě také bili do hlavy a následně také přes nohy. Bili mě do dlaní i do chodidel. Používali i pěsti,“ svěřil se se svými otřesnými zážitky mnohem později Traian Căldărar. 

 

„Pamatuji si, že když jsem s nimi  ještě bydlel, žili jsme v jednom z těch menších domů kousek od vesnice Cris. Kdybych do něj kopl, sesypal by se mi dům na hlavu,“ svěřil se StirileProTV.

 

K násilí docházelo i mezi samotnými rodiči. Traianova matka, Lina Căldărar, podle The Telegraph přiznala, že v roce 1999, kdy byly mladému Căldărarovi pouhé 4 roky, rodinu nakonec opustila, a syna tak nechala doma samotného s otcem

 

Nedlouho poté musel vzít životní osud do svých rukou i Traian. O předškolákovi neexistoval žádný záznam ani zpráva až do roku 2002.

 

Mauglí z Fagarašských hor

V tomto roce se jeden rumunský pasáček ovcí vydal se svým stádem na pastvu ve Fagarašských horách. Určitě ale netušil, že mimo krásnou přírodu a spoustu ovcí narazí i na něco jiného a poměrně zvláštního. Během svého pobytu v horách totiž našel lepenkovou krabici. Když se podíval dovnitř, zarazil se. Uvnitř totiž leželo polomrtvé dětské tělo.

 

Článek pro předplatitele REFRESHER+
PŘIDEJ SE K PŘEDPLATITELŮM
nebo Odemkni 1 článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 93509 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: adevarul.ro, stirileprotv.ro, telegraph.co.ukNáhledový obrázek: facebook.com/First Ako ! Please Maasar Kayo Sakinv, reprofoto StirileProTV Tagy: rumunsko, Itálie, tyrani, Traian, vlčí dítě, žebrání
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.