Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. ledna 2021 11:33
Čas čtení 1:24
Tereza Šnajdrová

Chronický covidový stres: Češi více pijí a berou prášky na spaní

NEWS ALKOHOL KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Studie týmu Petra Winklera z Národního ústavu duševního zdraví ukázala, že Češi jsou v chronickém covidovém stresu.

V březnu to bude rok, co se pandemie koronaviru dostala z Číny i k nám do České republiky. Jak nás to poznamenalo? A opravdu mnoho lidí řeší tuto krizi alkoholem? Podle studie COH-FIT provedené Národním ústavem pro duševní zdraví je to tak a počet lidí, kteří pravidelně každý týden pijí nadměrné dávky alkoholu, se zvýšil dokonce o 60 %.

Doporučeno
Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor) Jaroslav Flegr: Situace bude hrozná v celé Evropě, ale v Česku to bude asi nejhorší (Rozhovor) 17. ledna 2021 11:54

Do projektu COH-FIT se zapojilo více než 200 výzkumníků a zúčastnilo se jej 115 tisíc lidí ze 150 zemí světa. Nyní jsou k dispozici první výsledky, které ukazují, že u žen se mnohonásobně zvýšil stres, u mužů se zvýšilo altruistické chování a vzrostl také čas, jenž trávíme s médii. 

Domů
Sdílet
Diskuse