Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 29. 7. 2021 svátek má Marta

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku…
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku…
„Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve filmu zachytil, jak řezník brutálně zavraždí vlastní dceru „Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce…
7 míst světa, kam se už asi (nikdy) nedostaneš 7 míst světa, kam se už asi (nikdy) nedostaneš
Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale háček Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to…
Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma vagínami ho prý chtěla pro sebe Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se…
Zajímavosti

Těmito 5 způsoby dnes mladí lidé vydělávají peníze na internetu. Kryptoměna násobí i ničí vklady, Onlyfans nemůže chybět

Internet je dnes místem s nekonečnými příležitostmi, jak vydělávat peníze, a mladá generace si to uvědomila už dávno.

Adam Novosad
19. duben 2021, 8:00 Čas čtení: 8:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Těmito 5 způsoby dnes mladí lidé vydělávají peníze na internetu. Kryptoměna násobí i ničí vklady, Onlyfans nemůže chybět
Zdroj: Wikimedia Commons
Zajímavosti
1
Adam Novosad
19. duben 2021, 8:00
Čas čtení: 8:37

Těmito 5 způsoby dnes mladí lidé vydělávají peníze na internetu. Kryptoměna násobí i ničí vklady, Onlyfans nemůže chybět

Internet je dnes místem s nekonečnými příležitostmi, jak vydělávat peníze, a mladá generace si to uvědomila už dávno.

Adam Novosad
19. duben 2021, 8:00
Čas čtení: 8:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Těmito 5 způsoby dnes mladí lidé vydělávají peníze na internetu. Kryptoměna násobí i ničí vklady, Onlyfans nemůže chybět
Zdroj: Wikimedia Commons

Internet kdysi odemkl nový svět plný příležitostí, o kterých neměl nikdo ani tušení. Díky internetu a sociálním sítím se dnes napříč světem točí nespočetné miliardy dolarů, z čehož vyplynulo množství možností, jak si na internetu přivydělat.

 

Zaručené návody, tipy a triky z různých nebezpečně vypadajících webových stránek dnes už vyšly z módy, stejně jako proklikávání reklam za pár korun nebo zaručené nabídky na přivýdělky prostřednictvím multilevel marketingu zabaleného do pozlátka solidních společností. 

 

Internet dnes poskytuje každému s počítačem, mobilem a připojením širokou škálu čehokoliv, na co se chtějí zaměřit. V lednu sociální sítě i titulky světoznámých médií ovládla válka na burze, ve které hrály hlavní roli akcie společnosti Gamestop, ale do popředí se neustále prodírají kryptoměny na čele s Bitcoinem, který od konce minulého roku několikanásobně vzrostl a více či méně stabilně atakuje hranici 50 až 60 tisíc dolarů.

 

V tomto článku si přečteš:
  • Jak firma Gamestop nechtěně spustila lavinu nových investorů.
  • Jak dnes můžeš investovat do akcií přímo ze svého mobilu bez obtíží.
  • Kde se mladí lidé snaží 100krát zvýšit svou investici.
  • Jak decentralizované kryptoměny změnily vnímání investování u mladých.
  • Proč vydělávají mladí lidé stále více na portálech jako Onlyfans.
  • Kolik vydělají Češky a Slovenky na portálu Onlyfans za přidávání fotek.
  • Které kryptoměna patří mezi ty nejstabilnější a nejatraktivnější.
  • Kolik bys měl peněz, kdybys v roce 2010 investoval do bitcoinu 2 200 korun.
  • Jak můžeš s trochou štěstí vydělat peníze na resellingu tenisek nebo oblečení.
  • Kdo vydělává tím, že shání známým Slovákům drahé, exkluzivní kousky do šatníků.

 

Tento článek je výlučně informativní a neslouží jako finanční poradenství, nikoho nenabádá k tomu, aby investoval do kterékoliv z uvedených možností a kategorií.

 

Zdroj: Wikimedia Commons/Reddit

 

1. Investují do akcií 

I v době internetu je nákup akcií na burze pro většinu lidí španělskou vesnicí, ve které se nemají šanci vyznat. Přesto dnes existuje množství způsobů, jak se k nákupu akcií dostat z pohodlí svého domova po pár kliknutích.

 

Šílenství způsobené akciemi firmy Gamestop, jejíž zkratka zní GME, vyústilo do nadměrného zájmu takzvaných drobných investorů o vkládání peněz na burzu. Výkon burzy samozřejmě záleží na všemožných faktorech — od obchodních výsledků přes důvěru investorů až po psychologii — ale sága GameStopu byla tentokrát založena na souboji Davida s Goliášem.

 

 

Naproti sobě se postavili běžní lidé, kteří investují ze svých počítačů a mobilů, a velké hedgeové fondy z amerického Wall Streetu, jejichž původním cílem bylo zřejmě vysát z firmy Gamestop poslední známky života a nechat ji zbankrotovat. Síla obyčejných lidí se ovšem projevila, a tak najednou vystřelila hodnota akcií o stovky procent.

 

Dnes dokáží mladí lidé nakupovat akcie prostřednictvím aplikací jako Revolut, kde není třeba mít žádné výraznější znalosti investování, jen si třeba přehodit pár stovek na investiční peněženku a koupit si například akcie oblíbené firmy jako Apple nebo Tesla. V opačném případě si můžeš založit účet u brokera, což je poskytovatel přístupu na burzu, a investovat větší množství peněz s menšími poplatky.

 

Z akciového trhu ale nesmíš očekávat zázračné výnosy. Úroky se průměrně pohybují pod 10 procenty ročně, a tak sice své peníze necháš vydělávat, ale pokud nemáš větší kapitál, zřejmě se na burze milionářem jen tak brzy nestaneš. Mnozí lidé ale vydělali tisíce nebo dokonce statisíce právě na krátkodobých příležitostech jako v případě GameStopu, který v průběhu pár týdnů narostl téměř 30krát.

 

2. Nový IDO boom v kryptoměnách

Zřejmě nejzáhadnějším, ale stále populárnějším způsobem, jak pokoušet štěstí, je účastnit se úvodní fáze investování do nových kryptoměnových projektů. Je ale třeba zdůraznit, že bez základních znalostí kryptoměn a fungování kryptopeněženek, jako je například Metamask, se mu raději vyhni


Ve světě kryptoměn dnes nové ambiciózní projekty obvykle volí cestu IDO, což je zkratka pro Initial DEX Offering. V překladu jde o decentralizovanou platformu, kterou nekontroluje žádný vlastník a veřejnosti umožňuje ucházet se o možnost investovat do lákavých projektů, které na svůj vývoj potřebují finanční prostředky.

 

Zájem o investování je ale tak obrovský, že lidé se o tyto příležitosti přetahují a projekty po oficiálním spuštění obchodování na burze následně dokáží vyrůst deset, padesát nebo dokonce stonásobně.

 

Návratnost investice projektů na platformě Polkastarter k 7. dubnu

Zdroj: G. Crypto

 

Kryptoměnové projekty v roce 2021 od investorů většinou nechtějí nasbírat desítky milionů dolarů, jako tomu bylo před pár lety, ale většinou tak 2 nebo 3 miliony s tím, že kolem 500 tisíc nabídnou k investování nejmenším investorům, tedy běžným lidem, na zmíněné IDO platformě . Nemusí být ani v žádném investičním fondu, jen se na ně musí usmát štěstí.

 

Mezi nejznámější platformy patří Polkastarter a PAID. Desítky tisíc lidí se na nich většinou ucházejí o možnost investovat, kterou nakonec dostane jen pár stovek z nich s nejvyšší možnou investovanou částkou 300 nebo 500 dolarů. Mladí lidé následně doufají, že pokud příležitost investovat dostanou, jejich investice se ohromně znásobí.

 

Na platformě Polkastarter může dostat šanci investovat kdokoliv, ale svou šanci zvýšíš pokud si nakoupíš právě mince Polkastarteru. Tato platforma odměňuje své vlastní investory vyšší šancí dostat se k vybrané investici. Běžná veřejnost sice má šanci, ale většinou je třeba začít sledovat jednotlivé projekty na Twitteru, přidat se do skupiny v aplikaci Telegram a vyplnit registrační formulář. Následně už jen doufáš, že vyberou právě tebe. Dostane se na pár stovek lidí, takže šance tam vždy je.

 

V nedávné minulosti spuštěné projekty jako Ethernity Chain nebo právě PAID narostly po uvedení na decentralizovanou burzu kryptoměn více než 100krát, mince Superfarm zase 90krát a Polkamon 68krát. Samozřejmě, tyto násobky nejsou v žádném případě ničím zaručené, ale mladí lidé v takovém investování zjevně vidí potenciál.

 

 

Jedním z nejlákavějších nadcházejících projektů je i Standard Protocol, jehož cílem je vytvořit stabilní algoritmickou minci pro Polkadot. Stabilní mince si udržují svou hodnotu v kryptoměnovém světě, který dokáže vyletět z hodiny na hodinu nahoru o 1 500 procent, ale rovněž se propadnout i o 90 procent.

 

Principem stabilní mince je uchovávání hodnoty běžných FIAT peněz, a tak existují mince jako tether či USDC, které si udržují hodnotu rovnou 1 dolaru. Díky tomu se člověk může vyhnout propadu nebo nárůstu trhu, umístit své peníze z jednotlivých mincí do stabilních mincí a uchovat si hodnotu v dolarech namísto toho, aby mu skákala nahoru a dolů.

 

Zdroj: Standard Protocol

 

Algoritmická stabilní mince jako standard protocol v sobě mísí technologie, díky kterým ji její zakladatelé označují jako inteligentní peníze, kde se není třeba obávat nekonečných omezení, jako kdybys nakládal s dolary nebo korunami. Jejím cílem je vyvažovat svou hodnotu tak, že pokud je propojena například s hodnotou dolaru, zvyšuje  nebo snižuje objem mincí v oběhu na základě chování trhu a automaticky se řídí poptávkou a nabídkou. 

 

Je proto mnohem využitelnější než běžné FIAT peníze, které máš na účtu v bance. Podle jejích tvůrců se ti nemůže stát, že tě platforma zablokuje od nákupu akcií GameStopu na burze, peníze nemusí ztrácet hodnotu v důsledku inflace na účtu, ale díky algoritmické stabilní minci jakoby vypadla i potřeba vyměňovat si jednotlivé měny, pokud je třeba zaplatit ve specifické zemi nebo na konkrétním webu. Odstraňuje i potíže s posíláním peněz po světě, i bariéry, které mohou vytvářet vlády ovládající euro či dolar.


Standard Protocol ale kromě stabilní mince nabídne i takzvaný governance token STND, jehož hodnota stoupat může a ke kterému se právě díky loterii na Polkastarteru můžeš dostat už 27. dubna.


A pokud jsme tě nepřesvědčili my, věz, že zakladatelem projektu je hlavní developer Plasm Network, což je projekt, do kterého nalil velké peníze všem známý Binance a rovněž se pyšní několikanásobnou finanční podporou od Web3 foundation udělovanou za originální decentralizované technologická řešení.


Přes týden si řekneme více o novinkách ve světě NFT a podíváme se na kryptoměnu, do které investoval dokonce i známý YouTuber MrBeast.

 

3. Onlyfans

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2212 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Dollara Prynce sláva nemění. Jeb System 3 je hymna smíchovských ulic (Recenze)Dollara Prynce sláva nemění. Jeb System 3 je hymna smíchovských ulic (Recenze)
Nejlepší rapové desky první poloviny roku, které ti nejspíše uniklyNejlepší rapové desky první poloviny roku, které ti nejspíše unikly
Už jako malý rád zabíjel psy a kočky a později brutálně zavraždil i dvě osoby. Toto jsou nejhorší vrazi ČeskaUž jako malý rád zabíjel psy a kočky a později brutálně zavraždil i dvě osoby. Toto jsou nejhorší vrazi Česka
VÍCE

Možnost vydělávat si na internetu prostřednictvím Onlyfans možná většinu lidí ani nenapadla, protože obvykle vyžaduje nahotu nebo erotiku. Není ale divu, že v dnešní otevřené době existuje množství lidí, kteří si rádi přivydělají právě na takových portálech.

 

Lidé z celého světa zjistili, že ostatní uživatelé internetu jsou ochotni zaplatit za exkluzivní přístup k fotkám ze soukromí. Samozřejmě, většinu obsahu na Onlyfans tvoří erotika a porno, ale není nouze ani o profily známých osobností, které přidávají více či méně jen fotky ze svého běžného dne, nebo specifické profily zaměřené na nejrůznější fetiše, jako například chodidla.

 

Vydělávat tisíce až desetitisíce měsíčně jen za fotky chodidel proto může být lákavé pro mnohé mladé lidi, kteří se nestydí a umí svou kreativitu osobitě zpropagovat. Nejlepším příkladem neuvěřitelné moci portálů jako Onlyfans je nedávný debut mladé raperky Bhad Bhabie na této platformě.

 

 

Danielle Bregoli, jak zní její skutečné jméno, se před pár lety zviditelnila v show Dr. Phila, kde se snažili vyřešit její konflikt s matkou, ale ona neustále odmítala a raději chtěla konflikt přenést před studio než si ho vyříkat.

 

Bhad Bhabie navzdory pochybnému přístupu k životu geniálně popularizovala svůj vstup na Onlyfans a prý za první den vydělala více než 1 milion dolarů jen za to, že na svůj profil přidala fotky ze svého soukromí a trochu odvážnější záběry. Údajně překonala rekord Belly Thorne, která na Onlyfans vstoupila také před více než rokem.

 

Onlyfans přitom není neznámý pojem ani v Česku a na Slovensku. Výdělky Češek a Slovenek závisí na popularitě — některé dívky vydělávají kolem 7 000 měsíčně, jiné zase více než 10 000 týdně. A to nezní jako špatný výdělek za pár fotek, i když obnažených.

 

Zdroj: Petr Votava

 

4. Reselling a personal shopping

V současnosti možná nepatří resellovaní oblečení mezi nejlákavější způsoby výdělku mladých lidí na internetu, ale boty, trička a mikiny se prodávají za hříšné ceny už dlouhá léta. Koneckonců, vždy záleží na tom, o jakou kolekci jde, který návrhář a značka za ní stojí a jaký počet kusů je z ní vyroben.

 

Není divu, že ceny dokážou po vydání kolekce vystřelit o několik stovek procent nahoru, pokud značka vypustí do oběhu pouze 5 tisíc kusů bot, ale na drop čekaly stovky tisíc lidí, ne–li rovnou miliony nedočkavých zájemců. V tomto případě platí jednoduché pravidlo: pokud poptávka výrazně převyšuje nabídku, je možné si za svůj produkt účtovat mnohem vyšší částky než v případě masové výroby.

 

 

Dnes už ikonickými příklady jsou Yeezys od Kanyeho Westa ve spolupráci s Nike a později s Adidasem nebo limitované edice od značek jako Supreme, North Face, Louis Vuitton, Gucci, BAPE nebo Kenzo.

 

Díky těmto značkám se do povědomí dostali slovenští reselleři či personal shoppeři jako Petr Votava či Martin z Partizánskeho, kteří zprostředkovávají nákupy nejexkluzivnějších kousků oblečení pro slovenské rapery nebo osobnosti ze showbyznysu. Kontakty v zahraničí, rozumná marže na každé transakci — a člověk si dokáže slušně vydělat. Dostat se dnes k raperům ale není jednoduché, a tak je zřejmě jednodušší, pokud zkrátka budeš pokoušet štěstí.

 

Občas se vyplatí — jen tak ze srandy — zapsat do pořadníku nebo kliknout a vstoupit do řady čekajících na příležitost koupit si drop, protože kousky z limitované edice sice stojí tisíce až desetitisíce korun, ale následně je zřejmě budeš moci prodat násobně dráž. 

 

Na vyšší úroveň loni posunulo reselling vydání konzole Playstation 5, která byla předem beznadějně vyprodána. I když oficiální cena byla stanovena na 10 až tisíc korun v závislosti na verzi, vyprodání zásob způsobilo obrovskou poptávku a nedostatečnou nabídku konzolí připravených k prodeji, díky čemuž se do popředí dostaly případy, kdy takzvaní překupníci díky automatizovaným nákupům získali desítky konzolí, které pak prodávali s obrovskou marží klidně za více než 20 tisíc korun.

 

Zdroj: TASR

 

5. Dlouhodobá investice do kryptoměn

Pokud se dnes zmíní výdělek na internetu, mezi prvními zmíněnými slovy většinou bývají kryptoměny. Výše v článku jsme již zmínili nejnovější trend IDO loterií, díky kterým můžeš proměnit pár stovek dolarů na desítky tisíc, ale většina lidí nepatří mezi fanoušky hazardu, a tak raději zvolí dlouhodobější investice do kryptoměn.

 

I když většina lidí zná jen Bitcoin a má pocit, že kryptoměna musí zásadně sloužit jen na placení, v současnosti slouží Bitcoin spíše na uchování hodnoty a mnozí odborníci i laici ho označují spíše za digitální zlato než za platidlo použitelné v běžném životě.  

 

Bitcoin nemá smysl využívat k placení v obchodech nebo za položky jako káva či jídlo v restauraci, protože finalizace platby trvá příliš dlouho a poplatky za jedinou transakci mohou být vyšší než samotná hodnota objednávky.

 

Na druhé straně je Bitcoin ideální na transakce, ve kterých se obchodují větší objemy peněz po celém světě. Zatímco bankovní systém je zdlouhavý a zpracování mezinárodní platby může trvat i několik dní, tvůj Bitcoin dokáže za zanedbatelný poplatek odletět z Česka do Číny nebo Spojených států amerických, aniž by si ho přehazovaly banky. 

 

Investice do kryptoměn je ale extrémně, opravdu extrémně riziková. Mladá generace se možná směje důchodcům a lidem ve středním věku, kteří možná mají část svých úspor investovaných v dlouhodobých fondech nebo akciích. Ačkoliv ve fondech nebo v dluhopisech své peníze pomalu zhodnocuješ, v kryptoměně můžeš během pár minut přijít o všechno nebo vydělat několikanásobek svého vkladu.

 

 

Lidé se rádi zamýšlejí nad tím, co by bylo, kdyby před lety nakoupili Bitcoin. Rychlá kalkulace vyplivla částku 2 miliardy korun, kdybys nakoupil Bitcoin v roce 2010 za přibližně 2 tisíce. Takový zisk zní fantasticky, ale zřejmě nikdo by všechny své mince nedržel až dodnes, a tak bys mohl na pohádkové bohatství zapomenout.

 

Dnes ale kryptoměna neslouží výlučně na spekulativní investice, ale vyvinuly se mezi nimi i solidní projekty, do kterých lidé vkládají své peníze, protože ačkoliv se nehýbou o 100 procent za pár hodin, přesto mohou poskytnout skvělé výnosy. V první desítce či dvacítce kryptoměnových projektů najdeš mince jako ethereum, cardano či polkadot, které zažily šílený nárůst, ale dnes se hýbou o 20 až 30 procent nahoru i dolů, a tak mohou být pro investory zajímavější než akcie na burze, které narostou o 1 nebo 2 procenta.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Wikimedia Commons
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 27 minutami
Beats for Love roztančí Ostravu letos podruhé. Červenec zakončí Black Sun Empire, Maduk nebo Alex di Stefano.
před hodinou
Lil Uzi Vert je o rok mladší, než si myslel. Prý to vyplývá z rodného listu, který našla jeho matka.
před hodinou
České tenistky čeká minimálně olympijské stříbro ze čtyřhry! Krejčíková a Siniaková postoupily do finále.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Dnes populární články
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je…
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot To Handle po brazilsku je…
„Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve filmu zachytil, jak řezník brutálně zavraždí vlastní dceru „Máte 30 sekund, abyste opustili kino.“ Režisér po této hlášce ve…
7 míst světa, kam se už asi (nikdy) nedostaneš 7 míst světa, kam se už asi (nikdy) nedostaneš
Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale háček Kia konečně ukázala zcela nový Sportage. Vypadá velkolepě, má to ale…
Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma vagínami ho prý chtěla pro sebe Měl tři nohy a dva pohlavní orgány. Francouzská prostitutka se dvěma…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít