Azurově modré nebe vystřídají vydatné deště a možné povodně.
Krátkou vlnu teplého a slunného počasí by měly vystřídat vydatné deště a možné povodně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu na středu, během nějž by se v Jihočeském a také v kousku Plzeňského kraje mohly nebezpečně rozvodnit řeky. Očekává se 2. stupeň povodňové aktivity.

Úterní počasí prakticky navázalo na to pondělní, a to jak s teplotami, tak s velkým přísunem slunečního světla. Krásné počasí však na řadě míst doprovází poryv velmi silného větru, na který ČHMÚ také vydal výstrahu. To se ale velice brzo změní; vítr pomine a přijde voda, před kterou se budou muset mít na pozoru hlavně obyvatelé Jihočeského a Plzeňského kraje.
Zatímco pro Moravu, Slezsko, severní, východní a část jižních Čech je vyhlášen pouze nízký stupeň nebezpečí kvůli větru nebo silným bouřkám s kroupami, pro druhou část Jihočeského kraje s Plzeňským krajem může být hůř. Během středy se zde očekává 2. stupeň povodňové aktivity, a to na 50 %. Je proto nutná povodňová bdělost.
Výstrahy začínají ve středu kolem poledne a pravděpodobně nepominou až do pozdních čtvrtečních hodin. Povodňová výstraha platí do odvolání.
Výstraha se týká konkrétně okolí Českých Budějovic, Českého Krumlova, Kaplic, Prachatic, Strakonic, Trhových Svin, Vimperku, Vodňan, Horažďovic a Sušic. Velmi vydatný déšť s úhrny nad 40 mm za 6 hodin nebo nad 60 mm 24 hodin mohou očekávat obyvatelé Českého Krumlova, Kaplic, Trhových Svin a Třeboně.
Nízký stupeň nebezpečí kvůli vydatnému dešti byl vydán pro okolí Blatné, Českých Budějovic, Dačic, Jindřichova Hradce, Milevska, Písku, Prachatic, Soběslavi, Strakonic, Tábora, Týna nad Vltavou, Vimperku a Vodňan. Stejný stupeň nebezpečí byl kvůli povodňové bdělosti vyhlášen v okolí Blatné, Jindřichova Hradce, Milevska, Písku, Soběslavi, Tábora, Třeboně a Týna nad Vltavou.