Stránka s názvem Mgr. Lubomír Volný - Jednotní je nedostupná.
Největší komunikační kanál poslance Lubomíra Volného (nezařazený), facebooková stránka s názvem Mgr. Lubomír Volný - Jednotní, je nedostupná. K jejímu znepřístupnění přistoupila podle vyjádření Volného bloku na Telegramu sociální síť ve středu po demonstraci na Malostranském náměstí v Praze. „Kde jiní vlastenci nemají problémy, tam je Lubomír Volný a Volný blok zakázané jméno!“ komentovali zrušení stránky.

Facebooková stránka, která čítala 74 821 fanoušků, není dostupná. Podle poslance Volného, jak uvedl pro Deník N, to je z důvodu cenzury ze strany společnosti Facebook. „Facebook jako aktivní součást globální covidové mafie. Brání lidem v přístupu k pravdivým informacím o nebezpečných vakcínách a ověřené účinné léčbě covidu. Bez povšimnutí nechává pouze takové účty, které pravdivé informace nešíří,“ uvedl.
Volný se mezitím pokusil stránku obnovit, avšak marně. „Pokusili jsme se založit novou stránku Mgr. Lubomír Volný. Facebook blokuje. Mezi tím vznikly minimálně 2 falešné stránky se stejným názvem a ty jsou stále v provozu. Takto pracuje Covidová mafie a vrazi Vašich dětí,“ komentoval situaci na Twitteru.
Co se týká časového hlediska, stránka byla znepřístupněna poté, co proběhla středeční demonstrace na Malostranském náměstí, kde se setkalo několik stovek odpůrců epidemických opatření a covidových certifikátů. O demonstraci jsme psali zde. Volný blok, jehož hlavní postavou je právě Volný, toho využil na Telegramu, skrze nějž také nyní komunikuje.
„Facebook tuto stránku zrušil vzápětí po dnešní úspěšné pokojné akci Volného bloku proti Sněmovnímu tisku 1231/0, novele zákona, který má v ČR ustanovit apartheid. Je to náhoda?“ uvedl.
Volný šíří dezinformace
Podobné konspirační teorie a šíření dezinformací je věc, kvůli které Volný čelí nejen kritice veřejnosti, ale začala se o něj zajímat i policie. Skrze Facebook, jehož dosah měl bývalý poslanec SPD dokonce vyšší než předseda jeho bývalé strany Tomio Okamura (SPD) i premiér Andrej Babiš (ANO), tak například „informoval“ o letadlu společnosti DHL, které kroužilo nad Brnem, čímž mělo pomáhat s šířením britské mutace koronaviru.
To samozřejmě pravda nebyla; nejen zástupci společnosti, ale také brněnského letiště i řízení letového provozu se proti tomuto tvrzení ohradili a uvedli, že stroj nepřistál kvůli špatným podmínkám.
Policie jej již v minulosti chtěla stíhat za šíření poplašné zprávy a poslala do Sněmovny žádost o jeho vydání v závislosti s tvrzením, že se chystají vraždy lidí ve spojení s podáním léku ivermektin.