Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. září 2021 19:25
Čas čtení 1:57
Tereza Šnajdrová

„Zvažte rezignaci na funkci primátora,“ napsal Zeman Hřibovi. „Je to předvolební kampaň,“ brání se primátor Prahy

„Zvažte rezignaci na funkci primátora,“ napsal Zeman Hřibovi. „Je to předvolební kampaň,“ brání se primátor Prahy
Zdroj: TASR/Martin Baumann
NEWS MILOŠ ZEMAN
Uložit Uložené

Prezident Miloš Zeman zaslal primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi otevřený dopis, v němž kritizuje jeho práci a vyzývá ho k rezignaci.

Prezident Miloš Zeman v úterý zaslal otevřený dopis plný výtek primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi (Piráti), kterému vyčetl dopravní situaci v hlavním městě, a nakonec ho vyzval k rezignaci. Hřib pro redakci REFRESHERu uvedl, že výzvu k rezignaci vnímá jako pouhé zapojení prezidenta do předvolební kampaně.

Doporučeno
Fiala vydal knihu. „Jsem přesvědčen, že jedině svazek muže a ženy je manželstvím,“ píše v ní předseda ODS Fiala vydal knihu. „Jsem přesvědčen, že jedině svazek muže a ženy je manželstvím,“ píše v ní předseda ODS 7. září 2021 18:29

„V politice se řídím několika zásadami, mezi které patří i určitá míra shovívavosti vůči politickým nováčkům. Doba hájení nicméně uplynula a já již nehodlám skrývat rozčarování nad Vašimi přešlapy,“ píše se v úvodu otevřeného dopisu, který v úterý zaslal prezident Miloš Zeman pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti).

Prezident primátorovi následně vyčítá, co může, od kácení stromu v Jelení ulici, přes ponoukání k bezplatnému půjčování růžových sdílených kol až po dopravní kolapsy, které se v posledních dnech staly velkým tématem.

Přesto Vás nyní jako hlava státu, které náleží dbát o dobro všech obyvatel naší země, vyzývám k okamžité nápravě dramatické situace v pražské dopravě a vyvození patřičných důsledků z pochybení, které v české komunální politice nemá obdoby,“ píše Zeman.

V závěru dopisu pak Hřiba vyzývá k několika krokům, a to k omluvě všem občanům, nápravě ve formě nařízení rekoordinace oprav infrastruktury, ukončení spolupráce s jeho poradci, zvážení vyhlášení stavu nebezpečí a také k rezignaci na funkci primátora hlavního města Prahy.

Doporučeno
Na hranicích mezi Polskem a Běloruskem jsou stále uvěznění migranti. Shrnujeme, čemu musí čelit a co je zřejmě čeká Na hranicích mezi Polskem a Běloruskem jsou stále uvěznění migranti. Shrnujeme, čemu musí čelit a co je zřejmě čeká 7. září 2021 17:45

REFRESHER se proto s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) spojil a zeptal se ho, co si o dopise myslí a jaký na něj má názor.

Domů
Sdílet
Diskuse