Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti Converse CZ.
14. října 2021 12:30
Čas čtení 1:24
Sponzorovaný obsah

Silná a sebevědomá žena je hlavní hrdinkou velkého muralu, který vznikl v centru Prahy

Silná a sebevědomá žena je hlavní hrdinkou velkého muralu, který vznikl v centru Prahy
Zdroj: Converse
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Díky Converse získá nová generace umělců a umělkyň možnost se výrazně zviditelnit.

Projekt City Forest pod taktovkou Converse odhalil 14. září v Praze velkoformátovou malbu, kterou najdeš v okolí autobusového nádraží Na Knížecí na Praze 5, na rohu Nádražní a Vltavské. Za návrhem celého díla stojí mladá ilustrátorka Barbora Idesová, která se rozhodla pracovat s myšlenkou gender stereotypů a zobrazila silnou, nezávislou a svým způsobem futuristickou bytost.

Díky projektu City Forest se Praha přidá na seznam světových metropolí jako je Rio de Janeiro, Sydney, nebo třeba Mexiko City a stane se dalším evropským městem, které dá vzniknout muralu s ambicí oslovit širokou veřejnost s důležitým a rezonujícím tématem. 

Converse
Zdroj: Converse

Velkoformátová malba vznikla pod záštitou celosvětového projektu Converse City Forest, který nechává promlouvat umělce z kreativních komunit po celém světě a společně s nimi upozorňuje na společensky důležitá témata. Díky univerzálnímu potenciálu street artu si užiješ působivé muraly od umělců, kteří nejsou lhostejní k enviromentálním nebo aktivistickým tématům, hýbajícím dnešním světem. Takové eventy v Praze zatím příliš nebyly. Proto je vznik City Forest muralu v metropoli tak důležitý a má potenciál oslovit různé komunity napříč českou společností. Jde o oslavu veřejného prostoru a znovuobjevení jeho možností.

Converse
Zdroj: Converse

Dílo má 163 metrů a reaguje na celospolečenské téma genderových stereotypů. Malba obsahuje několik ženských postav s nápisem „Breaking Down Barriers“. Na svědomí ji má ilustrátorka Barbora Idesová, která patří k nadějným mladým talentům lokální umělecké scény.

„Hlavním motivem díla je žena jako silná a nezávislá osobnost. Je to bezstarostná, šťastná a magická bytost, která usiluje o lepší budoucnost. Budoucnost, kde jsou si všichni rovni, bez ohledu na jejich pohlaví, rasu nebo sexuální orientaci,“ popisuje svoji ilustraci umělkyně Barbora.

Converse
Zdroj: Converse

Converse dlouhodobě spolupracuje s mladými a progresivními kreativci, kteří tvoří komunitu All Stars. Členkou All Stars je i vizuální umělkyně Olga Krykun. Společně s mladou generací nadaných umělců a díky novým technologiím jakou je rozšířená virtuální realita (AR). Olga vytvořila ji vytvořila v rámci celého muralu, která bude přístupná díky načtení QR kódu přímo na mobilu. Každý, kdo mural navštíví, nebo jen projde okolo, si bude moci zintenzivnit celý zážitek z místa a doslova se vnořit do rozpohybované reality. AR vizualizace bude dostupná i skrze filtr na Instagramovém účtu @converseczesvk.

ConverseConverseConverseConverse
Zobrazit galerii
(9)
Domů
Sdílet
Diskuse