Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. března 2022 20:58
Čas čtení 1:32
Radim Šlechta

Václavák opět zaplnily desítky tisíc demonstrantů. Za Ukrajinu držely tři minuty ticha, připojil se Zelenskyj

Václavák opět zaplnily desítky tisíc demonstrantů. Za Ukrajinu držely tři minuty ticha, připojil se Zelenskyj
Zdroj: REFRESHER/ Radim Šlechta
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Byli jsme se podívat na demonstraci v centru Prahy. Na dálku na ni vystoupil i prezident Volodymyr Zelenskyj

Anatol Svahilec recitoval svou báseň, když jej najednou někdo přerušil. Ten někdo byl člověk, jehož odvaha rezonuje celým světem. Když se prezident Volodymyr Zelenskyj objevil na obrazovce plného Václavského náměstí, zavládlo ticho, které přehlušil dlouhý potlesk. Muž, který se stal synonymem hrdiny a vůdcem válkou sužovaného ukrajinského národa promluvil k Praze, Paříži, Vilniusu, Bratislavě, Lyonu nebo Frankfurtu.

Na Václavském náměstí se sešly desítky tisíc lidí s ukrajinskými vlajkami na oblečení, obličejích nebo okolo ramen. V rukou demonstranti třímali transparenty s přeškrtnutým obličejem ruského vůdce Vladimira Putina, nápisy „Putin je vrah“, „Konec válce na Ukrajině“ nebo s dnes stále častěji skloňovaným heslem „sláva Ukrajině!“.

Demonstrace
Zdroj: REFRESHER/ Radim Šlechta

„Ukrajina dává celému světu lekci úžasného hrdinství a její skvělý prezident ukazuje světu, co znamená být velkým politikem a velkým státníkem ochotným obětovat vše za svůj stát a svoji vlast,“ zahájil dojemné projevy řady řečníků Tomáš Halík. „Za toto úsilí odvrátit agresora a vrátit své zemi mír jednoznačně zaslouží letošní Nobelovu cenu míru… Ukrajinci, kteří žili a pracovali mezi námi, dělníci, lékaři, studenti, dnes nasazují své životy za svou vlast. Postaráme se nyní velkoryse o jejich ženy a děti a doufáme, že je opět přivítáme mezi námi jako vítěze a hrdiny,” řekl během svého projevu.

Domů
Sdílet
Diskuse