Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. května 2022 12:36
Čas čtení 0:50
Radim Šlechta

Pedagog Masarykovy univerzity údajně sexuálně zneužil studentku. Děkan ho odvolal

Pedagog Masarykovy univerzity údajně sexuálně zneužil studentku. Děkan ho odvolal
Zdroj: Masarykova univerzita
NEWS SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Děkan odvolal pedagoga, který měl údajně sexuálně zneužít jednu ze svých studentek na Masarykově univerzitě. Ten tvrdí, že akt byl konsenzuální.

Pedagog z Masarykovy univerzity měl údajně sexuálně zneužít jednu ze svých studentek. O případu informoval Deník N. K sexuálnímu obtěžování údajně došlo po jednom z večírků. Zmíněný pedagog tvrdí, že k sexuálnímu kontaktu došlo, ale za podmínek oboustranného souhlasu. Ze své pozice byl docent odvolán.

„Na Masarykově univerzitě nejsou a nebudou tolerovány jakékoliv formy sexuálního či genderově podmíněného obtěžování, nátlaku či násilí. Od všech je očekáváno, že se k sobě budou chovat s ohleduplností a úctou a že budou vzájemně respektovat svá práva,“ uvedl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš v prohlášení. Škola se podle něj bude snažit podobným případům předcházet. Vyučující bude již ve středu čekat první workshop.

Již nyní škola zveřejnila materiály, které mají sexuálnímu násilí a obtěžování předcházet. Na speciální stránce zodpovídá často kladené dotazy obětí i svědků takového chování.

K incidentu mělo dojít již minulý rok. Studentka ale nemohla najít dostatek sil k tomu, aby situaci nahlásila. Nakonec se tak rozhodla kvůli bezpečnosti ostatních studujících. Doslechla se totiž, že i jim dělá politolog nevhodné návrhy.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Děkan Fakulty sociálních studií Stanislav Balík s pedagogem neprodleně rozvázal pracovní poměr. Politolog ale odmítá, že by byl násilníkem. Pro Deník N řekl, že disponuje dostatečnou emoční inteligencí k tomu, aby rozeznal konsenzuálnost aktu. Uvědomuje si prý také, že souhlas a jeho sdělení je proces. 

Domů
Sdílet
Diskuse