Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
10. června 2022 16:44
Čas čtení 0:59
Vojtěch Vanda

Festival SodaPop se tento rok neuskuteční. Přesouvá se na rok 2023

Festival SodaPop se tento rok neuskuteční. Přesouvá se na rok 2023
Zdroj: Warner Music/propagační materiál
HUDBA FESTIVALY
Uložit Uložené

Organizátoři festivalu ohlásili v pátek zrušení letošního ročníku. Problémů je hned několik.

Nově ohlášený festival SodaPop se letos neuskuteční. Organizátoři v pátek ohlásili jeho přesun na příští rok. Problémů s letošním ročníkem je hned několik: mimo rostoucí náklady všech služeb se jedná také o vojenský konflikt na Ukrajině, který negativně zasáhl do turné zahraničních kapel. Festival bude peníze za již zakoupené lístky vracet v plné výši.

Doporučeno
Festival SodaPop přiveze do Česka Anne-Marie, Jasona Derulo i Ashnikko. O dalších vystupujících můžeš rozhodnout i ty Festival SodaPop přiveze do Česka Anne-Marie, Jasona Derulo i Ashnikko. O dalších vystupujících můžeš rozhodnout i ty 23. února 2022 8:10
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený SodaPop (@sodapopcz)

Organizátoři festivalu SodaPop, jenž se měl uskutečnit 12. a 13. srpna 2022 v areálu PARK 360 v Hradci Králové, mluvili o tom, že uspořádají první festival svého druhu, v němž je možné ovlivnit spoustu jeho aspektů od line-upu po občerstvení. Na jeho opravdovou podobu si však fanoušci budou muset ještě počkat. 

„Rostoucí náklady všech služeb a válečný konflikt na Ukrajině zasáhl do připravovaných turné zahraničních kapel více, než si kdokoli dokázal představit. Poslední dva roky navíc naakumulovaly velké množství neuskutečněných akcí, které se nyní potkávají v jednom létě. To kapelám způsobuje problémy s produkčním zajištěním jak z hlediska technického vybavení, tak personálního,“ vysvětlili organizátoři přesun uskutečnění na Instagramu.

SodaPop by tak podle nich nebyl stoprocentní a kompletní, což není v jejich zájmu. „Bohužel tak nejsme schopni potvrdit účast stejně silné druhé poloviny line-upu, protože kapely a interpreti narážejí na výše zmiňované problémy a někteří svá evropská turné kompletně ruší,“ dodali.

Doporučeno
Top headlineři, neokoukané talenty a nezapomenutelná atmosféra. Rock for People je nejlepším festivalem v Česku (Reportáž) Top headlineři, neokoukané talenty a nezapomenutelná atmosféra. Rock for People je nejlepším festivalem v Česku (Reportáž) 16. června 2024 14:50

Pokud máš ale lístky již pořízeny, nemusíš mít o své finance strach. Festival bude peníze vracet v plné výši. Zároveň organizátoři slíbili, že již nyní vyjednávají s managementy kapel o alternativě náhrady. Konkrétní formu však neupřesnili.

Domů
Sdílet
Diskuse