Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
16. června 2022 16:21
Čas čtení 0:52
Radim Šlechta

Čínský satelit možná zachytil mimozemské signály. Podle vědců je potřeba další výzkum

Čínský satelit možná zachytil mimozemské signály. Podle vědců je potřeba další výzkum
Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)/Rodrigo con la G/volně k užití
NEWS ČÍNA VESMÍR ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Signály zachytil gigantický satelit Sky Eye, který se k pátrání po mimozemských civilizacích využívá.

Čínští vědci tvrdí, že nalezli známky mimozemského života. Jejich gigantický satelit Sky Eye údajně zachytil zvláštní signály. Informuje o tom server Metro s odkazem na čínský deník Science and Technology, který ale svůj příspěvek smazal

Největší satelit na světě Sky Eye telescope měl zachytit zvláštní signály. Ty by podle čínského vědeckého týmu měly naznačovat existenci vzdálených mimozemských civilizací. Liší se totiž od těch, které satelity zachytily v minulosti a vědci je podle Čanga Tchon-ťieho, jenž se mimozemskými civilizacemi na vědecké úrovni zabývá, stále zkoumají. 

Doporučeno
Prozkoumej velikost známého vesmíru díky fascinujícímu projektu Prozkoumej velikost známého vesmíru díky fascinujícímu projektu 8. června 2022 8:48

Report, který deník Science and Technology publikoval, ale později zmizel bez udání důvodu. Informace o neznámých signálech se přesto začala rychle šířit dalšími médii i čínskou sociální sítí Weibo, která představuje určitou čínskou konkurenci Twitteru. 

Vědecký tým pod vedením Čanga Tchon-ťieho, který tvoří i experti z univerzity v Pekingu, Kalifornské univerzity v Berkeley nebo Čínské akademie věd, si není jistý, jestli se skutečně jedná o mimozemské „vysílání“. Stejně tak by zachycené signály mohly představovat určitý druh rádiového rušení. Podle Čanga je tedy potřeba další výzkum.

Sky Eye je teleskop v provincii Kuej-čou na jihu Číny. V průměru má 500 metrů a zabývá se právě zkoumáním mimozemských signálů a pátráním po životě mimo modrou planetu. V minulosti se mu podařilo zachytit podezřelé signály už v roce 2019. Vědci si jich všimli o rok později při zkoumání zachycených dat.

Domů
Sdílet
Diskuse