Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. června 2022 v 7:00
Čas čtení 2:54
Adéla Ježková

Kde se koupat: Vodní nádrž Záskalská je ukrytá v krásné brdské přírodě

Kde se koupat: Vodní nádrž Záskalská je ukrytá v krásné brdské přírodě
Zdroj: REFRESHER/Adéla Ježková
REFRESHER KAM NA VÝLET KDE SE KOUPAT PŘÍRODNÍ KOUPÁNÍ
Uložit Uložené

Venku je vedro, pojď se vykoupat!

V rámci oblíbené série Kam na výlet pro tebe Refresher připravil sérii tipů na skvělé koupání především v přírodě. Tak vezmi plavky, osušku, deku a hlavně opalovací krém s vysokým faktorem a vyrážíme!

Naší úplně první lokací je vodní nádrž Záskalská, která se nachází blízko obce Chaloupky v okrese Beroun ve Středočeském kraji, zhruba 5,5 kilometru jihozápadně od Hořovic. Z Prahy se sem dostaneš autem po dálnici D5 zhruba za hodinu. Zaparkovat můžeš podél nádrže, případně v části obce Neřežín. Vyrazit můžeš i veřejnou dopravou, jen to bude trochu komplikovanější – vlakem dojedeš do Hořovic, z Hořovic do Komárova a odsud autobusem do Chaloupek. Zní to náročně, ale cesta se ti prodlouží jen asi o 29 minut.

Záskalská představuje poměrně velkou vodní plochu, tudíž se množství lidí celkem rovnoměrně rozprostře a nikdo se nemačká. Počítej ale s tím, že se stále vyššími teplotami a s koncem školního roku bude lidí (a psů) toužících po ochlazení přibývat. Po celé délce nádrže není vymezena plocha, která by představovala pláž – prostě si lehneš někam na břeh a slezeš do vody – někde je to více přístupné, někde méně. Musíš zkrátka hledat.

Doporučeno
Do tohoto lesa desítky let nikdo nemohl. Vyraz na čundr, na kterém nepotkáš ani nohu Do tohoto lesa desítky let nikdo nemohl. Vyraz na čundr, na kterém nepotkáš ani nohu 13. července 2024 v 9:00

V podstatě všude je vstup do vody pozvolný, tudíž nebudeš hned lapat po dechu v třímetrové hloubce. Šlapat budeš ale na kameny, takže jestli tě to obtěžuje, doporučujeme boty do vody. V místě je poměrně dost travnatých ploch na uvelebení se, některá jsou ale také holá, na kterých bez deky ležet asi úplně nechceš. Zvolit můžeš jak místa ve stínu, tak na přímém slunci. Záleží, co preferuješ – a co na tebe případně zbyde. Ať už si ale roztáhneš deku kdekoli, budeš mít výhledy na krásně zelené brdské lesy a kopce.

koupani zaskalska
Zdroj: REFRESHER/Adéla Ježková
Nevíš, kam vyrazit na výlet? V naší pravidelné sérii přinášíme každou sobotu tipy na skvělé výlety po České republice. Klikni na tlačítko „sledovat“ a už ti žádný tip neunikne!
Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse