Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
3. července 2022 v 13:34
Čas čtení 1:07
Vojtěch Vanda

Mám zavedenou žaludeční sondu a vrátila se mi cukrovka. Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu

Mám zavedenou žaludeční sondu a vrátila se mi cukrovka. Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu
Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek
NEWS MILOŠ ZEMAN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Prezident se v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS rozpovídal o svém zdravotním stavu.

Prezident Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu v televizi. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS uvedl, že má do žaludku zavedenou sondu, skrze niž přijímá umělou výživu. Kromě toho se mu měla také „vrátit cukrovka“. Hlava státu je však ohledně svého zdravotního stavu pozitivní, dokonce se prý snaží o to opustit invalidní vozík a začít chodit.

Doporučeno
„Interrupce zachraňují životy!“ V Praze proběhla demonstrace proti zákazu interrupcí v USA „Interrupce zachraňují životy!“ V Praze proběhla demonstrace proti zákazu interrupcí v USA 1. července 2022 v 11:30

„Kdybych si rozhalil košili a stáhnul nátělník, tak na mém bříšku najdete tzv. žaludeční sondu. Touto sondou dostávám do těla umělou výživu,“ informoval Zeman o svém zdravotním stavu diváky s tím, že se ale jedná pouze o dočasnou záležitost. Sondu mu měli doktoři zavést po zákroku perkutánní endoskopické gastrostomie, díky níž se mu údajně vrátila chuť k jídlu a přestal kouřit.

Miloš Zeman
Zdroj: TASR/AP

Státník má však zakázaný alkohol a létání. Hadičku by měl mít zavedenou, jak doufá, do podzimu tohoto roku. Nejde však o jedinou indispozici. Zeman také dodal, že se mu měla „vrátit cukrovka“, na niž mu ale prý nebyl ani napsán inzulin. Podle jeho slov je jeho zdravotní stav přiměřený věku a je prakticky zdravý.

„Dozvěděl jsem se, že už i Karel Schwarzenberg je na invalidním vozíku, Václav Klaus chodí o hůlce. Takže my tři starci jsme na tom prakticky stejně,“ dodal prezident.

Doporučeno
Zeman podepsal příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let. Kdo ho dostane automaticky? Zeman podepsal příspěvek 5000 korun na dítě do 18 let. Kdo ho dostane automaticky? 29. června 2022 v 18:46

Prezident chce chodit

Zeman kromě toho také vyjádřil vůli opustit invalidní vozík a začít chodit. Že se bude řadit mezi vozíčkáře, oznámil v dubnu minulého roku. Jeho indispozici způsobila neuropatie, tedy nemoc, která zasahuje a poškozuje nervy. Sám nemá cit v nohou od kotníků dolů.

„Já chůzi pravidelně trénuji na poměrně dlouhé chodbě lánského zámku. Z jedné strany mám hůl, z druhé mě vede bodyguard, abych neupadl. V poslední fázi začínám chodit jen s tou holí bez bodyguarda,“ dodal Zeman.

Domů
Sdílet
Diskuse