Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Šnajdrová
16. července 2022 11:51
Čas čtení 1:06

V pražském metru už se nebudeš dotýkat koleny s ostatními cestujícími. Dopravní podnik mění směr sedaček

Kategorie:
News
Uložit Uložené
V pražském metru už se nebudeš dotýkat koleny s ostatními cestujícími. Dopravní podnik mění směr sedaček
Zdroj: Praha sobě/Adam Scheinherr/volně k použití

Pražský dopravní podnik před několika měsíci vyvěsil na svůj web anketu, v níž nechal Pražany hlasovat o tom, kterým směrem by měly být otočené sedačky ve vagonech metra.

Pražané v anketě dopravního podniku hlasovali o tom, ve kterém směru mají být umístěny sedačky ve vagonech metra. Mnohým totiž vadilo, že se cestující na sedačkách otočených po a proti směru jízdy často nechtěně dotýkali koleny, avšak tomu by měl být konec. Na linkách metra A a B se některé samostatné sedačky otočí o 90 stupňů ve směru jízdy a pasažéři na nich budou sedět zády ke stěně, informují deník Metro a náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

16. července 2022 10:37 Čas čtení 1:01 Bolest v krku, ucpaný nos a bolest hlavy. Toto jsou v současné době nejčastější příznaky covidu-19 Bolest v krku, ucpaný nos a bolest hlavy. Toto jsou v současné době nejčastější příznaky covidu-19

„Před dvěma lety jsem přišel s nápadem zkusit na přeskáčku otočit sedačky v metru. Pražané tak sedají a já to nedělám jinak – sedím na samostatné sedačce naproti dvojce s vytočením nohou do uličky. Po zkušebním provozu v pár vlacích jsme udělali s Dopravním podnikem hlavního města Prahy anketu a výsledky hovoří jasně – Pražané chtějí pohodlně sedět bokem,“ napsal na Facebooku Scheinherr.

metro
Zdroj: Wikimedia/Škoda Transportation/volně k užití

„Ankety se zúčastnilo více než 20 000 lidí a z odpovědí vyšlo najevo, že se cestujícím otočení skutečně líbí. Proto začneme sedačky postupně otáčet ve všech soupravách linek A a B. Vždy budou naproti sobě jedna otočená a jedna ne, aby si každý mohl vybrat podle svých preferencí,“ dodal náměstek primátora pro oblast dopravy.

Z ankety DPP mimo jiné také vyplynulo, že nadpoloviční část Pražanů upřednostňuje polstrované sedačky s látkovým potahem. Pro plastové židličky hlasovalo pouze 44 % respondentů. Lidé by si v metru také přáli častější kontroly revizorů, policistů a také více bezpečnostních kamer.

„Objevily se i neotřelé nápady jako například průchozí vagony ve vlakové soupravě metra, prodej novin a časopisů ve vagonech metra, rozprašování jemné vůně ve vlacích metra nebo ve stanicích nebo pouštění příjemné hudby ve stanicích,“ dodal šéf komunikace dopravního podniku Daniel Šabík.

Domů
Sdílet
Diskuse