Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
18. července 2022 21:33
Čas čtení 0:45

Muzeum Policie ČR získalo do sbírky hlavu sériového vraha Huberta Pilčíka

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Muzeum Policie ČR získalo do sbírky hlavu sériového vraha Huberta Pilčíka
Zdroj: Muzeum Policie ČR

Hubert Pilčík páchal vraždy v letech 1948 až 1951.

Zisk více než zajímavého exponátu v pondělí ohlásilo muzeum Policie ČR. Ve sbírce má nově hlavu sériového vraha Huberta Pilčíka. Muzeu vzácný exponát poskytl Ústav soudního lékařství Fakultní nemocnice Plzeň.

Není jasné, kdo a proč uchování hlavy nařídil

„Muzeum tak vlastní prakticky jediné existující artefakty, připomínající tuto kreaturu – hlavu, posmrtnou masku a speciální upínací zařízení, které bylo u něho doma nalezeno,“stojí na facebookových stránkách muzea, které se nachází v areálu bývalého kláštera v Praze-Karlově. „I tato naložená hlava je pro nás dokladem lidské činnosti v historii. Podotýkáme, že se nikdy nezjistilo, co bylo cílem jejího uchování ani kdo uchování nařídil,“ doplnilo muzeum.

hlava, vrah
Zdroj: Muzeum Policie ČR
 

Hubert Pilčík (1891–1951) byl český sériový vrah. Celkem byl usvědčen z pěti vražd, které spáchal v letech 1948 až 1951, kdy si přivydělával jako převaděč přes státní hranice. Obětí ale mohlo být mnohem více. Po dopadení ho policie obvinila z pětinásobné vraždy, napomáhání nelegálnímu útěku, znásilnění nebo týrání svěřené osoby. K soudu s ním nakonec nedošlo. Ve věznici v Borech spáchal sebevraždu. 

Zrůdný příběh se stal inspirací například pro jednu z epizod 30 případů majora Zemana a pro filmy Kráska a netvor z let 1950 a 2010.

Domů
Sdílet
Diskuse