Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
19. července 2022 13:49
Čas čtení 0:45

Noir Film Festival nabídne projekce i pro neslyšící diváky. Tyto snímky budou mít titulky

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Noir Film Festival nabídne projekce i pro neslyšící diváky. Tyto snímky budou mít titulky
Zdroj: United Artists

Na festivalu se budou promítat jak klasické noirové filmy z poloviny minulého století, tak i jimi inspirované snímky.

Noir Film Festival bude mít poprvé v historii projekce také pro neslyšící. Již desátý ročník festivalu, který se zaměřuje na filmy s temnou atmosférou, proběhne v kulisách hradu Český Šternberk od 17. do 21. srpna ve spolupráci se Středočeským krajem. Ten o projekcích pro neslyšící informoval na svých stránkách.

Noir Film Festival probíhá už od roku 2013 na různých hradech ve Středočeském kraji. Letos ale poprvé organizátoři připravují titulky pro neslyšící. „Kulturní akce by měly být přístupné všem lidem bez rozdílu. Jsem proto rád, že nám pro letošní rok vyšli organizátoři vstříc a projekce vybraných filmů teď budou moci navštívit i naši neslyšící spoluobčané,“ uvádí radní pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Václav Švenda.

Probuzení, film
Zdroj: Československý státní film

„Podpora znevýhodněných skupin našich spoluobčanů je dlouhodobě naší prioritou. Velice proto oceňuji i nabídku filmů pro neslyšící, která bude v rámci filmového festivalu uvedena,“ doplňuje radní pro sociální oblast Martin Hrabánek.

20. září 2023 18:00 Čas čtení 0:36 KVÍZ: Znáš ikonické filmy a seriály ze školního prostředí? KVÍZ: Znáš ikonické filmy a seriály ze školního prostředí?

Titulky pro neslyšící budou k dispozici u filmů Probuzení, Zvuk zuřivosti, Dálnice zlodějů a Mrtvý mezi živými. Na programu jsou zástupci klasického filmu noir ze 40. a 50. let i ze snímků, které se tímto žánrem inspirovaly. Kompletní program najdeš na stránkách festivalu.

Domů
Sdílet
Diskuse
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.