Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Volfová TASR
22. července 2022 v 10:39
Čas čtení 0:41

Při policejní razii v brazilském Riu bylo zabito nejméně 18 osob

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Při policejní razii v brazilském Riu bylo zabito nejméně 18 osob
Zdroj: TASR/AP

Tvrdé zásahy policie podporuje i brazilský prezident Jair Bolsonaro.

Nejméně 18 lidí bylo zabito v brazilském městě Rio de Janeiro během policejní razie vůči skupinám organizovaného zločinu v jedné z tamních chudých čtvrtí, takzvaných favelas. Informuje o tom TASR.

Šestnáct obětí tvoří pravděpodobně členové zločineckých skupin ve slumu Complexo do Alemão, upřesnil na tiskové konferenci mluvčí policie. Dodal, že kromě nich byli zabiti i osmatřicetiletý policista a žena ve věku kolem 50 let. Přítel zavražděné ženy uvedl, že o život přišla poté, co policie střílela na jejich auto, když stáli na semaforu.


Na rozsáhlé operaci zaměřené proti zločinecké skupině vykrádající vozidla převážející náklad pro banky a jiné podniky, se podílelo zhruba 400 policistů, deset neprůstřelných vozidel a čtyři vrtulníky.

12. července 2022 v 16:41 Čas čtení 1:54 Brazilský anesteziolog znásilnil ženu během císařského řezu, hrozí mu až patnáct let vězení Brazilský anesteziolog znásilnil ženu během císařského řezu, hrozí mu až patnáct let vězení

Policie v boji proti organizovanému zločinu a obchodování s drogami vykonává v tamních slumech razie často. V květnu bylo při podobném zákroku ve čtvrti Cruzeiro zabito 22 osob. Tvrdé zásahy policie podporuje i brazilský prezident Jair Bolsonaro.


Místní obyvatelé však kritizují nepřiměřené použití síly ze strany policie a mimosoudní zabíjení podezřelých. Úřad veřejného ochránce práv rovněž odsoudil porušování lidských práv při policejních raziích.

Domů
Sdílet
Diskuse