Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
24. července 2022 9:56
Čas čtení 0:51

Vozítko na Marsu objevilo záhadný objekt. Podle NASA jde o součást techniky z přistávání

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Vozítko na Marsu objevilo záhadný objekt. Podle NASA jde o součást techniky z přistávání
Zdroj: NASA

Vozítko Perseverance zachytilo na Marsu neobvyklý provázek. Podle mluvčího NASA jde ale jen o součást techniky využité k přistání na planetě.

Vozítko Perseverance zachytilo na Marsu neobvyklý objekt. Zřejmě jde o klubko provázků. Podle NASA se s největší pravděpodobností jedná o součást vozítka, o kterou během pozorování rudé planety přišlo. Informuje o tom CNN a France24.

Objekt zachytilo 12. července vozítko Perseverance, které plní výzkumnou misi na Marsu. Podle NASA je možné, že se jedná o součást sestupného stupně, což je součástka podobná raketovému proudovému pohonu, která slouží k bezpečnému spuštění vozítka na povrch planety. Vozítko sice přistávalo na jiném místě, podle NASA ale zřejmě klubko provázku odvál vítr. Když se na na místo Perseverance po čtyřech dnech vrátilo, klubko bylo pryč.

NASA upozorňuje, že by se nejednalo o první případ, kdy by na planetě zůstal kousek vesmírného zařízení. V polovině června se objevily fotky útržků fólie, která podle NASA pocházela právě z přistávacího modulu.

V současnosti zkoumá vozítko Perseverance deltu zvanou Jezero kráter. V té se pokouší najít známky mikroskopického života, který mohl být na Marsu před miliardami let.

Domů
Sdílet
Diskuse