Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Patočková
31. července 2022 13:07
Čas čtení 1:00

Takto by vypadaly ulice navržené pro chodce místo aut. Výtvory mladého umělce si získaly tisíce fanoušků

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Takto by vypadaly ulice navržené pro chodce místo aut. Výtvory mladého umělce si získaly tisíce fanoušků
Zdroj: Unsplash/Oliver Niblett/volně k užití

Od založení účtu před více než týdnem si Katz získal tisíce příznivců obrázky městských ulic, které byly vyčištěny od aut a přeměněny na útočiště pro chodce a cyklisty.

Amatérští urbanisté využívají aplikaci DALL-E k vizualizaci toho, jak by mohla vypadat města postavená pro chodce a cyklisty namísto aut. Zatímco mnozí začali využívat nástroje umělé inteligence jako DALL-E ke generování absurdních memů a surrealistických fantasy ilustrací, Zach Katz, osmadvacetiletý umělec a hudebník stojící za účtem @betterstreetsai, využívá systém strojového učení k vizualizaci alternativních verzí amerických měst – takových, která upřednostňují lidi před auty. O jeho projektu informoval server Vice

15. června 2022 18:57 Čas čtení 0:55 Internet zasáhl nový trend: Umělá inteligence DALL-E vytvoří obrázek čehokoliv, co jí zadáš Internet zasáhl nový trend: Umělá inteligence DALL-E vytvoří obrázek čehokoliv, co jí zadáš

Od založení účtu před více než týdnem si Katz získal tisíce příznivců obrázky městských ulic, které byly vyčištěny od aut a přeměněny na útočiště pro chodce a cyklisty. „Mám už tak trochu po krk špatného urbanismu v této zemi,“ řekl umělec ze Spojených států serveru Motherboard. 

K projektu DALL-E 2 od společnosti OpenAI ho prý přivedla možnost pokračovat v prosazování bezpečnějších ulic bez aut, protože předtím pracoval na kampaních, když žil v Portlandu ve státě Oregon. Katz doufá, že obrázky vytvořené pomocí pečlivě vybraných textových podnětů přimějí lidi, aby si znovu představili veřejná prostranství, která v drtivé většině vyhovují automobilům.

Mohlo by tě zajímat:
Žebříček TOP bondovek: Agent ve službách MI6 s povolením zabíjet jménem Jejího Veličenstva. Které filmy o 007 jsou ty nejlepší?
– Když už nezbývá nic jiného, než se tomu zasmát: Krátké citáty, které zlepší tvůj den
Kdo je nejsilnější hrdina Marvelu a v jakých filmech ještě uvidíme postavy jako Doctor Strange, Thor, Daredevil či Spider-Man?

Domů
Sdílet
Diskuse