Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
1. srpna 2022 19:14
Čas čtení 0:44

V Kalifornii zuří rozsáhlý požár. Spálil již 21 000 hektarů

Kategorie:
News
Uložit Uložené
V Kalifornii zuří rozsáhlý požár. Spálil již 21 000 hektarů
Zdroj: Unsplash/Issy Bailey/volně k užití

McKinney Fire je pro zemi letos nejničivějším požárem. Od 80. let trend požárů ve Státech roste.

Lesní požár v Kalifornii se stal doposud nejrozsáhlejším požárem za letošní rok. The McKinney Fire v severním okrese Siskiyou již spálil 21 000 hektarů. Oblast opustily při nejmenším dva tisíce turistů. Počet poškozených domů je zatím neznámý. Informuje o tom server BBC.

Požáry sužují v současnosti velkou část světa. Stát Kalifornie v USA prožívá ten doposud největší za letošní rok. Zasáhl dohromady 21 tisíc hektarů a k evakuaci donutil přes dva tisíce turistů. Počet zničených domů je zatím neznámý. S plameny nedaleko hranic se státem Oregon bojuje podle Los Angeles Times 650 hasičů, podle serveru zemřeli již dva lidé.

V Kalifornii panují sucha a požáry jsou během letních měsíců obvyklé. Ve státu momentálně platí stav nouze a obyvatele varují rozsáhlá varování. Podle guvernéra Gavina Newsoma vyhlásila země stav nouze poté, co požáry zasáhly infrastrukturu a zničily několik domů.

Po započtení požáru McKinney padlo v Kalifornii stále méně půdy než je pětiletý průměr, který činí 168 tisíc hektarů. Ve Spojených státech amerických s ohledem na data National Interagency Fire Center trend požárů stoupá už od 80. let. Níže se můžeš podívat na mapu požárů od roku 2000.

Domů
Sdílet
Diskuse