Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
18. srpna 2022 v 18:14
Čas čtení 1:12

Nový azylový dům pro oběti domácího násilí v Praze pomohl prvním klientkám

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Nový azylový dům pro oběti domácího násilí v Praze pomohl prvním klientkám
Zdroj: Pexels/Anete Lusina

Na území hlavního města chybí kapacity specializované pomoci obětem partnerského násilí. Chybí například okamžitá krizová pomoc v možnosti pobytu mimo domov či specializované azylové domy. Nový dům je nadějí pro mnoho obětí.

Nový azylový dům pro oběti domácího násilí už pomohl prvním klientkám. Před dvěma lety se hlavní město zavázalo modernizovat a posílit kapacity specializovaných služeb pro oběti partnerského násilí. Praha o tom informovala ve své tiskové zprávě

Na území hlavního města chybí kapacity specializované pomoci obětem partnerského násilí. Chybí například okamžitá krizová pomoc v možnosti pobytu mimo domov či specializované azylové domy. Magistrát se proto zavázal k modernizaci a rozšiřování stávajících poskytovatelů sociálních služeb, ale také k hledání nových forem krizového ubytování s posílenou docházkovou podporou.

„Odchod do azylového domu je pro řadu obětí domácího násilí často jediná možnost, jak zajistit bezpečí pro sebe a své děti. To, že musí opustit své domovy, není jejich vina. Je proto nesmírně důležité mít pro ně připravené prostory, které jim na potřebnou dobu nahradí jejich domovy a zároveň budou bezpečným zázemím, kde mohou v klidu překonat nejtěžší období po odchodu od násilného partnera. Nový azylový dům, který jsme díky intenzivní podpoře hlavního města Prahy v červnu zprovoznili, tyto požadavky zcela určitě splňuje,“ řekla Jaroslava Chaloupková, ředitelka organizace ACORUS.

21. června 2024 v 13:00 Čas čtení 4:42 Co bude s Kasárny Karlín? Ve hře je školka nebo byty, architekti navrhli i bizarní přestavbu Co bude s Kasárny Karlín? Ve hře je školka nebo byty, architekti navrhli i bizarní přestavbu

Nový azylový dům je objekt v majetku města, v němž byla poskytována registrovaná sociální služba azylový dům. Byl však dlouhodobě v havarijním stavu. Poskytovatel služeb, organizace ACORUS, žádal hlavní město o zajištění náhradního objektu již v roce 2015, ale až během uplynulých dvou let se podařilo zajistit nový a plně vybavený objekt, který od minulého měsíce nabízí obětem domácího násilí pomoc. 

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo napravit další historický dluh vůči Pražanům, konkrétně po letech nezájmu vyřešit havarijní stav sociální služby a zajistit důstojné azylové ubytování pro velmi křehké a zraněné oběti partnerského násilí, které díky prožité zkušenosti potřebují intenzivní psychosociální podporu. Navíc nové prostory umožní od nového roku rozšířit službu krizové pomoci v pobytové formě o dvě lůžka,“ řekla Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Domů
Sdílet
Diskuse