Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 1. 10. 2022 svátek má Igor

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Seriály

3. část House of the Dragon: Jakou nemoc má Crabfeeder, která nová postava letěla na drakovi a v čem epizoda nedávala smysl?

3. část seriálu House of the Dragon dokázala, že seriál je i nadále úžasný.

Dominik Vetrák
6. září 2022, 15:30 Čas čtení: 2:50
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Seriály
0
Dominik Vetrák
6. září 2022, 15:30
Čas čtení: 2:50

3. část House of the Dragon: Jakou nemoc má Crabfeeder, která nová postava letěla na drakovi a v čem epizoda nedávala smysl?

3. část seriálu House of the Dragon dokázala, že seriál je i nadále úžasný.

Dominik Vetrák
6. září 2022, 15:30
Čas čtení: 2:50
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V článku najdeš spoilery k prvním třem epizodám House of the Dragon.

 

HBO Max odvysílalo ze seriálu House of the Dragon již tři epizody. S každou další částí se na něj „namotáváme“ více. Baví nás dialogy, tiché scény, souboje či výběr prostředí, ve kterých se děj odehrává, i když je to mnohdy jen území města King's Landing. Silnou zbraní seriálu jsou herci, kteří podávají vynikající výkony, ať už jde o Paddyho Considina (Viserys), Matta Smithe (Daemon), Milly Alcock (Rhaenyra), či Rhys Ifans (Otto Hightower).

 

I ve třetí části jsme byli svědky úžasných a zábavných scén, obzvlášť s mladou Rhaenyrou. Vzhledem k tomu, že další epizody seriálu nám ukáží starší verze těchto postav a Rhaenyru budou hrát Emma D'Arcy (Emma preferují zájmeno oni), začínáme být smutní, že se rozloučíme s herečkou Milly Alcock, která si pro sebe krade každou scénu, v níž se nachází.

Zajímavé bylo sledovat i Crabfeedera. Celým jménem se jmenuje Craghas Drahar a je admirál Myru. Myr je jedním ze tří svobodných míst, která tvoří Triarchy – spojení tří míst z Essosu – Myr, Lys a Tyrosh.

 

Toto spojení se stará o ostrovy Stepstones, které jsou klíčovým místem na obchodní trase pro celý Westeros. Velaryoni budou bez Stepstones značně oslabeni, a tak se pustí do války s Crabfeederem i přesto, že jim k tomu král Viserys nedá povolení.

 

Zdroj: HBO

 

Proč ale Crabfeeder provokuje Velaryony? Podporují jej svobodná města z Essosu (země na opačné straně moře proti Westerosu), která touží po oslabení Westerosu. Crabfeeder začne zabíjet piráty, ale očividně mu je jedno, zda přitom zlikviduje i jiné lodě. Lord Corlys Velaryon totiž ve druhé části oznámil králi, že Crabfeeder potopil i jednu jeho loď.

 

Daemon versus Crabfeeder

Kromě toho si za přejezd lodí přes Stepstones žádá obrovské daně, což značně oslabuje finance rodu Velaryonů. Crabfeeder si může dovolit souboj s královskou korunou. Trpí totiž nemocí zvanou greyscale, kterou si zřejmě pamatuješ z Game of Thrones. Trpěli jí Jorah Mormont či Stannisova dcera Shireen. Jeho osud je víceméně zpečetěn a smrti by se stejně nevyhnul.

 

 

Stejně jako v knize, i v seriálu ho zabije Daemon, i když poněkud jiným způsobem. V seriálu ho přetne na polovinu, zatímco v knize mu usekne hlavu. Ještě předtím však Daemon téměř přišel o život, ale scenáristé seriálu byli proti. Z vizuálního hlediska byla bojová scéna z konce třetí epizody velmi povedená, ale chyběla jí logika.

 

Zdroj: HBO

 

Logické nesrovnalosti ve scénáři kazí jinak úžasnou epizodu

Crabfeeder z nějakého důvodu poslal do boje proti zraněnému Daemonovi stovky svých bojovníků, i když bylo nad slunce jasnější, že je to past a že na obloze číhají draci. Je možné, že Crabfeederovi bojovníci už po letech válčení a žití v jeskyních ztratili trpělivost a chtěli využít šanci zabít Daemona a ukončit tak válku.

 

Bez širšího kontextu však daná scéna vypadala nesmyslně. Stačilo by přitom ukázat, že města z Essosu či království Dorne vypsala na Daemonovu hlavu bohatou odměnu. V tom případě by byla unáhlenost Crabfeederových bojovníků pochopitelná.

 

Sice to bylo nenápadné, ale ve třetí epizodě nám Daemon vylíčil svůj charakter bez jakýchkoli slov. Ukázal, že pohrdá svým bratrem a jeho mocí. Raději, než aby počkal na posily, které mu Viserys poslal, se Daemon rozhodl okamžitě jít na bojiště a spolehnout se na sebevražedný plán, který vůbec nemusel vyjít. Chtěl světu, sobě i bratrovi dokázat, že jeho pomoc nepotřebuje. Tentokrát mu to vyšlo, ale příště za to může draze zaplatit.

 

Zdroj: HBO

 

Naštěstí měl pomoc dalšího jezdce na drakovi. Šlo o Laenora Velaryona (Theo Nate), který je takzvaný dragon rider. Laenor není čistokrevný Targaryen, je to syn Corlyse Velaryona a Rhaenys Targaryen (Viserysova sestřenice a vnučka Jaehaeryse Targaryena). Oba jeho rodiče jsou potomci z Valyrie, takže má všechny předpoklady k tomu, aby mohl jezdit na dracích, aniž by ho sežrali.

 

Jeho drak se jmenuje Seasmoke a jak jsi mohl vidět na konci epizody, na bojišti dokáže udělat obrovský rozdíl. Postavu jsi možná nepoznal i přesto, že se objevila už v první části (Laenor seděl na turnaji rytířů hned vedle své sestry Leany, kterou chtěl Corlys provdat za krále Viseryse). Od té doby však v ději uplynuly přes tři roky, takže ho hraje jiný herec.

 

Zdroj: HBO

 

Anketa:Zobrazit výsledky >Skrýt výsledky >
Koho myslíš, že si Rhaenyra vezme za muže?
Nikoho.Bude lesba.Jasona Lannistera.Svéha bratra.Leanora Velaryona.Hlasovat
Nikoho.15%
168 Hlasů
Bude lesba.14%
157 Hlasů
Jasona Lannistera.2%
26 Hlasů
Svéha bratra.22%
249 Hlasů
Leanora Velaryona.46%
518 Hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: HBO
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
včera v 19:49
Obchody budou nově muset uvádět cenu před slevou. Novela zákona zakáže také smyšlené recenze.
včera v 18:27
Další Planeta opic ponese název Kingdom of the Planet of the Apes. Hlavní lidskou roli ztvární Freya Allan ze Zaklínače.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.