Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
TASR
22. září 2022 9:12
Čas čtení 0:37

Rusko bude mít se shromážděním záložníků logistické problémy, říká britské ministerstvo obrany

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Rusko bude mít se shromážděním záložníků logistické problémy, říká britské ministerstvo obrany
Zdroj: TASR/AP/Dmitri Lovetsky

Informuje o tom TASR na základě zprávy deníku The Guardian.

Rusko bude mít pravděpodobně problémy s logistikou a administrativou spojenou se shromážděním 300 000 záložníků. V pravidelném hodnocení vývoje války na Ukrajině to dnes uvedlo britské ministerstvo obrany.

22. září 2022 8:34 Čas čtení 0:59 Rusové protestují proti mobilizaci. Ruská policie jich zadržela přes 1300 Rusové protestují proti mobilizaci. Ruská policie jich zadržela přes 1300

Rusko se podle britského resortu obrany z většiny záložníků pravděpodobně pokusí vytvořit nové bojové jednotky, které však nebudou prvních několik měsíců účinné. Britské ministerstvo napsalo, že prohlášení částečné mobilizace v Rusku bude u části ruského obyvatelstva velmi nepopulární. Dodalo, že ruský prezident Vladimir Putin v naději, že vytvoří potřebnou bojovou sílu, přijímá značné politické riziko.


Rusko prohlášením částečné mobilizace v podstatě přiznalo, že vyčerpalo zásoby dobrovolníků ochotných bojovat na Ukrajině, uzavřel britský resort obrany. Putin vyhlásil částečnou mobilizaci před uskutečněním referend ve čtyřech ukrajinských regionech o připojení k Rusku.

21. září 2022 14:14 Čas čtení 0:42 Ruské akcie a rubl po vyhlášení částečné mobilizace prudce klesly Ruské akcie a rubl po vyhlášení částečné mobilizace prudce klesly

Referenda o přičlenění k Rusku, v termínu od 23. do 27. září, ohlásili v úterý představitelé proruských separatistických „republik“ na východě Ukrajiny – Doněcké a Luhanské –, jakož i Moskvou dosazení činitelé okupovaných částí Chersonské oblasti na jihu a Záporožské na jihovýchodě Ukrajiny.

Domů
Sdílet
Diskuse