Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
29. září 2022 14:56
Čas čtení 0:49

Poslanci rozhodují o rozpočtu. 30 milionů z Hradu možná poputuje na prevenci alkoholismu

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Poslanci rozhodují o rozpočtu. 30 milionů z Hradu možná poputuje na prevenci alkoholismu
Zdroj: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Poslanci projednávají pozměňovací návrhy v druhém čtení rozpočtu na příští rok.

Poslanci projednávají rozpočet na příští rok. Jednou z diskutovaných možností je omezit rozpočet Hradu, konkrétně o 30 milionů korun. Dohromady poslanci projednávají 31 pozměňovacích návrhů, zatím ale nechtějí naznačovat, jak by rozpočet na příští rok mohl vypadat. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Jeden z pozměňovacích návrhů počítá se škrty v rozpočtu prezidentské kanceláře ve výši 30 milionů. Škrtat by se mělo především z rozpočtu lesního hospodářství.

Ušetřené peníze by měly jít na prevenci alkoholismu a drogové závislosti. Tam by poslanci poslali 12 milionů korun, zbývajících 18 milionů by dostalo ministerstvo školství na podporu činnosti v oblasti mládeže. „Považujeme za potřebné posílit prevenci a protidrogovou politiku včetně prevence závislosti na alkoholu, která je v české společnosti vážným problémem,“ odůvodňují poslanci.

17. května 2024 8:00 Čas čtení 5:02 Bez pečiva z obchodu i sladkostí. Vyřadila jsem ultrazpracované potraviny: zmizelo mi akné, ale měla jsem cukrový „absťák“ Bez pečiva z obchodu i sladkostí. Vyřadila jsem ultrazpracované potraviny: zmizelo mi akné, ale měla jsem cukrový „absťák“

Sněmovna návrh odůvodňuje potřebou neplatit odvětví lesního hospodářství kvůli kauzám jeho bývalého ředitele Miloše Baláka. Ten byl na začátku roku pravomocně odsouzen, následně mu ale Miloš Zeman udělil milost. „Sněmovna nemůže přehlasovat milost prezidenta republiky, může ovšem alespoň odejmout odsouzenému řediteli rozpočet na realizaci kapitálových výdajů,“ dodávají poslanci.

Domů
Sdílet
Diskuse