Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
25. října 2022 10:36
Čas čtení 1:11

Celebrity odsoudily Kanyeho Westa za antisemitismus. „Je to nenávist a je to nepřijatelné,“ napsala Reese Witherspoon

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Celebrity odsoudily Kanyeho Westa za antisemitismus. „Je to nenávist a je to nepřijatelné,“ napsala Reese Witherspoon
Zdroj: Getty Images/Oliver Contreras – Pool

Kolem Kanyeho Westa se točí další kontroverze.

Americký rapper, producent a návrhář Kanye West se nese na vlně kontroverze, píše Forbes. Pronáší antisemitské komentáře a konspirační teorie, kritizuje hnutí Black Lives Matter, ruší obchodní vztahy a byl zablokován na sociálních sítích.

Začalo to 3. října v Paříži, kdy na svou módní přehlídku dorazil v tričku s nápisem „White Lives Matter“, což je slogan běžně používaný neonacistickými skupinami i odpůrci hnutí Black Lives Matter. 

9. října 2022 12:30 Čas čtení 1:03 Instagram omezil účet Kanyemu Westovi. Rapper měl sdílet příspěvky s rasistickým a antisemitským podtextem Instagram omezil účet Kanyemu Westovi. Rapper měl sdílet příspěvky s rasistickým a antisemitským podtextem

Westovi byl také o několik dní později omezen přístup na Instagram za porušení zásad aplikace. Sdílel totiž snímek textových zpráv, ve kterých reagoval na námitky proti svému kousku prohlášením, že „ukáže těm Židům, že ho nikdo nemůže ohrozit ani ovlivnit“. Antisemitistické výroky ale neustaly. Nechal se například slyšet, že „Židé jsou ve skutečnosti lidé černé rasy“. Nepravdivě také prohlašuje, že organizace Planned Parenthood byla založena za účelem kontroly židovské populace. 

Liga na obranu gójů, antisemitská a rasistická skupina, o víkendu následně rozvěsila transparenty nad dálnicí v Los Angeles. Na jednom z nich stálo: „Kanye má pravdu o Židech.“

„Je to nenávist a je to nepřijatelné.“

Na Westovy výroky negativně reaguje celá řada celebrit. Komička a herečka Amy Schumer sdílela obrázek citátu: „Podporuji své židovské přátele a židovský národ.“„Víte, čeho se židovská komunita bojí, kam toto povede? Každý druhý člověk neví, že se holocaust stal. Postavte se,“ dodala a přidala hashtag #nikdyvíce. Totožný citát přesdílely i Khloé Kardashian, Kendall Jenner a jejich matka Kris Jenner. 

Hvězda seriálu Přátelé David Schwimmer zveřejnil video, na kterém West říká: „S adidasem to je tak, že můžu říkat doslova antisemitské s*ačky a oni mě nemůžou shodit.“ Schwimmer dodal jen: „Teď co?“ a označil účet adidasu.

Herečka Reese Witherspoon napsala, že antisemitismus je vždy zavrženíhodný. „Je to nenávist a je to nepřijatelné. Naprosto chápu, proč se moji židovští přátelé bojí o své rodiny. Je to velmi děsivá doba,“ dodala.

Domů
Sdílet
Diskuse