Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
27. října 2022 16:15
Čas čtení 1:01

Greta Thunberg vydala novou knihu, podílelo se na ní přes 100 vědců

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Greta Thunberg vydala novou knihu, podílelo se na ní přes 100 vědců
Zdroj: Twitter/Greta Thunberg

Greta Thunberg vytvořila knihu ve spolupráci s více než stovkou odborníků z řad geofyziků, matematiků, oceánografů, meteorologů, ale i ekonomů, psychologů a filozofů.

Greta Thunberg dnes oznámila, že v mnoha místech světa, včetně Česka, dnes vyšla její nová kniha o klimatu The climate book. Ta slouží jako nástroj pro každého, kdo chce přispět k záchraně klimatu.

Thunberg vytvořila knihu ve spolupráci s více než stovkou odborníků z řad geofyziků, matematiků, oceánografů, meteorologů, ale i ekonomů, psychologů a filozofů. Spolu s nimi se Greta dělí o své vlastní příběhy o učení, demonstracích a odhalování greenwashingu po celém světě a odkrývá, do jaké míry jsme byli zaseknuti v nevědomosti.

„Chci využít svou platformu ke sdílení reality klimatické krize – ke zprostředkování uceleného obrazu toho, jak se svět mění a co s tím musíme dělat. Proto jsem vytvořila tuto knihu,“ napsala Greta na Twitteru. 

Kniha o klimatu zároveň ukazuje, že všichni neseme odpovědnost za to, že žijeme v nejrozhodnějším období v dějinách lidstva a že společně můžeme dokázat zdánlivě nemožné. Ale musíme to být my a musí to být teď.

27. dubna 2024 14:00 Čas čtení 7:22 Genetické inženýrství od banánu k člověku aneb jak Che Ťien-kchuej stvořil geneticky modifikované děti Genetické inženýrství od banánu k člověku aneb jak Che Ťien-kchuej stvořil geneticky modifikované děti

„Na této knize nebudu vydělávat žádné peníze, protože má autorská práva patří Nadaci Grety Thunbergové. Veškeré honoráře tedy půjdou na charitu,“ dodala Thunberg.

The climate book je možné od dnešního dne objednat i v Česku, čas jejího dodání se však může u různých knihkupectví lišit. 

Domů
Sdílet
Diskuse