Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
3. listopadu 2022 15:25
Čas čtení 1:09

Policisté v Ohiu oblékli koně jako členy Ku-klux-klanu. „Měli to být duchové,“ hájí je šerif

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Policisté v Ohiu oblékli koně jako členy Ku-klux-klanu. „Měli to být duchové,“ hájí je šerif
Zdroj: Lake County Sheriff's Office

Po kritice policisté fotografie koňů v kostýmu raději ze sociálních sítí smazali.

Policisté v americkém státe Ohio čelí kritice za to, že své služební koně během Halloweenu oblékli tak, aby vypadali jako členové organizace Ku-klux-klan. Tamní šerif ale své podřízené brání. V kostýmu z prostěradla měli koně podle něj připomínat duchy.

Šerif trvá na tom, že šlo o kostým duchů

„Na kostým ducha to bylo opravdu špatně provedené. Když se podíváte na nějaké fotografie z minulosti, vidíte, že je to přesná kopie toho, jak vypadali koně členů Ku-klux-klanu,“kritizoval kostým nejmenovaný obyvatel Ohia. Další lidé dodali, že se při pohledu na koně cítili v šoku a trapně. 

2. listopadu 2022 20:30 Čas čtení 0:52 Peruánská zásahová jednotka v kostýmech Avengers pozatýkala místní drogový gang Peruánská zásahová jednotka v kostýmech Avengers pozatýkala místní drogový gang

Šerif Frank Leonbruno ale trvá na tom, že se místním rodinám strašidelní koně líbili a že šlo pouze o kostýmy duchů. Jeho policisté prý nechtěli nikoho urazit. Dokládá to prý i fakt, že koně ozdobili i svítícími dýněmi. Přesto se rozhodl kritizované fotografie zvířat v převlecích ze sociálních sítí stáhnout.

Ku-klux-klan je název bývalých i současných tajných a militantních organizací, původně pocházejících z jižních států USA. Členové Klanu v několika historických etapách usilovali o obnovení nadvlády bělochů prostřednictvím zastrašování a násilí zaměřeného proti nově osvobozeným černošským obyvatelům. Členové Klanu nosili specifické oděvy, které tvořily dlouhé hábity, masky a kuželovité klobouky.

Možná by se takový koňský přešlap dal přehlédnout třeba v našich krajích, ale právě stát Ohio s Klanem spojuje neslavná minulost. Ještě před 100 lety zde byl dokonce nejvyšší podíl členů Klanu ze všech států USA. Předpokládalo se, že členové z Ohia tvoří asi deset procent této skupiny.

Členové organizace Ku-klux-klan na začátku 20. století.
Členové organizace Ku-klux-klan na začátku 20. století. Zdroj: Flickr/volně k užití

Abychom vážné téma trochu odlehčili, připomeneme ti film Quentina Tarantina Nespoutaný Django. Připomeň si slavnou scénu a trable Ku-klux-klanu s jejich oblečením a malými dírami na oči. 

Domů
Sdílet
Diskuse