Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Tereza Patočková
9. listopadu 2022 9:37
Čas čtení 0:59

Letištní kontrola odhalila kreativního pašeráka. Zbraň schoval do syrového kuřete

Kategorie:
Politika
Uložit Uložené
Letištní kontrola odhalila kreativního pašeráka. Zbraň schoval do syrového kuřete
Zdroj: TSA

V loňském roce agentura TSA uvedla, že na amerických letištích zabavila cestujícím rekordní počet střelných zbraní. Přibližně 85 % z nich bylo podle agentury nabitých.

Američtí dopravní úředníci přistihli cestující při pokusu propašovat do letadla zbraň, kterou ukryli do syrového kuřete. Na floridském letišti Fort Lauderdale-Hollywood odhalili pokus o propašování zbraně v drůbeži úředníci z Úřadu pro bezpečnost dopravy (TSA). Informoval o tom server BBC

Cestující zbraň před nástupem do letadla napěchovali dovnitř nedopečeného kuřete, které ještě zabalili do papírového obalu. Pracovníci TSA na Instagramu žertovali, že jejich plán „nebyl ani z poloviny upečený“.

Úředníci neprozradili, kdo plán vymyslel, ale na fotografiích, které agentura TSA zveřejnila na Instagramu, je vidět, jak policisté zkoumají kuře v prostoru letištní kontroly předtím, než zbraň vyjmou a rozbalí.

Vzhledem k blížícím se každoročním svátkům Dne díkůvzdání se agentura v popisku silně oddala slovním hříčkám. „Kuřata se radikalizují, čím více se blížíme ke Dni díkůvzdání,“ napsal mluvčí TSA.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Travel Tips & Dad Joke Hits 🎶 (@tsa)

„Neradi vám to tady krákáme na vědomí, ale dělat nádivku ze střelné zbraně je ztráta času. Tento nápad nebyl ani z půlky dopečený; byl syrový, mastný a zjevně bez dozoru. Jediný roast, který se tu odehrává, je za tuto špatnou volbu balení! Ať se vám to líbí, nebo ne, pro cestování se zbraněmi a municí platí určitá pravidla,“ uzavřela TSA.

Střelné zbraně nejsou na palubách amerických leteckých společností zakázány, ale musí být přepravovány v odbaveném zavazadle a musí být vybaleny a umístěny v uzamčeném pevném obalu. V loňském roce TSA uvedla, že na amerických letištích zabavila cestujícím rekordní počet střelných zbraní. Přibližně 85 % z nich bylo podle agentury nabitých.

Domů
Sdílet
Diskuse