Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
26. listopadu 2022 9:23
Čas čtení 0:44

VIDEO: Akce jako z filmu. Muž v Praze utíkal před policistou, byly na něj vydány dva zatykače

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
VIDEO: Akce jako z filmu. Muž v Praze utíkal před policistou, byly na něj vydány dva zatykače
Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Běžná kontrola se proměnila v akci jako z Hollywoodu.

Z kontroly totožnosti v Praze na Florenci se vyklubala honička jako z hollywoodského filmu. Jeden z kontrolovaných mužů začal před policistou utíkat. Pronásledující policista musel využít pomoc jednoho z projíždějících řidičů a prchajícího muže doháněl chvíli v autě. Policie o tom informuje na svých stránkách.

Prchající muž měl před policistou značný náskok. Policista tak musel využít svého práva a poprosit řidiče, aby utíkajícího sledoval v autě.

„Překvapená dcerka na zadním sedadle se nestačila divit, protože takový zážitek cestou ze školy zřejmě nečekala. Policista v pronásledování pokračoval dál a doběhl až na autobusové nádraží, kde pronásledovaného ztratil. Díky tomu, že ho ale viděl zabíhat právě sem, věděl, že nemůže být daleko. Nahlédl přes nízkou zeď a tam uviděl muže, jak se krčí za velkou nádrží,“ popisuje policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policista dopadeného muže pod hrozbou střelné zbraně zpacifikoval a omezil jej na osobní svobodě. Během lustrace se ukázalo, že čtyřiačtyřicetiletý muž je v celostátním pátrání a vydány jsou na něj dva zatykače. Běžec se totiž dlouhodobě vyhýbal soudnímu líčení.

Nyní se soudu již nevyhne a s největší pravděpodobností ho podle policistů čeká dvouletý trest odnětí svobody.

Domů
Sdílet
Diskuse