Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Ilona Hobzová
4. ledna 2023 16:17
Čas čtení 0:51

Soud s Babišem a Nagyovou míří ke konci, ve čtvrtek mají zaznít závěrečné řeči

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Soud s Babišem a Nagyovou míří ke konci, ve čtvrtek mají zaznít závěrečné řeči
Zdroj: TASR/AP

Na programu už budou zřejmě jen závěrečné řeči.

Soudce Městského soudu v Praze Jan Šott odročil ve středu řízení kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo, ve které čelí obžalobě bývalý premiér a kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Ve čtvrtek budou na programu zřejmě už závěrečné řeči. Uvedl to Deník N. 

4. ledna 2023 16:02 Čas čtení 0:57 Karel Janeček na prezidenta kandidovat nemůže, soud zamítl jeho stížnost Karel Janeček na prezidenta kandidovat nemůže, soud zamítl jeho stížnost

Babiš se u soudu opakoval, trvá na své nevinně

„K vyhlášení rozsudku mohu pouze obecně uvést, že zpravidla následuje krátce (nanejvýš v řádu dnů) poté, co zazní závěrečné řeči a poslední slova obžalovaných,“uvedl mluvčí soudu Adam Wenig.

U středečního soudu Babiš vše označil jako politický proces, jako důkaz zmínil obnovení svého trestního stíhání v roce 2019 nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Zopakoval také, že hnacím motorem kauzy byla média. „Bylo to hlavně o mé rodině. Já dnes nebudu mluvit o tom, co politici a novináři udělali s mým synem. Na to není jiné slovo než hyenismus,“citoval jeho slova Deník N.

Obžaloba tvrdí, že Babiš zajistil na přelomu let 2007 a 2008 vyvedení společnosti Farma Čapí hnízdo ze svého holdingu Agrofert a prodej akcií svým dětem a partnerce. Podle státního zástupce to udělal proto, aby farma zdánlivě splňovala podmínky pro získání padesátimilionové dotace pro malé a střední podniky. Nagyová podle obžaloby úspěšnou žádost o dotaci podala. Babiš i Nagyová vinu od počátku odmítají.

Domů
Sdílet
Diskuse