Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová
14. ledna 2023 13:30
Čas čtení 0:46

Američtí vojáci nahlásili přes 500 případů spatření UFO. Úřad je vyšetřuje jako možnou hrozbu

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Američtí vojáci nahlásili přes 500 případů spatření UFO. Úřad je vyšetřuje jako možnou hrozbu
Zdroj: Unsplash/Albert Antony/volně k užití

Nahlášené incidenty se podle úřadu vyskytují v omezeném nebo citlivém vzdušném prostoru, což zdůrazňuje možné obavy o bezpečnost.

Úřad amerického ministerstva obrany AARO obdržel 510 zpráv od vojáků o neidentifikovaných létajících objektech (UFO). Z toho 144 objektů bylo údajně spatřeno už dříve a 366 nově. Podle zvláštního úřadu Pentagonu sice neexistuje důkaz o jejich mimozemském původu, přesto je vyšetřuje jako možnou hrozbu. O nové zprávě AARO informovala britská stanice BBC.

Podle zprávy zbývá 171 pozorování, u kterých nemají úřady dostatek informací. Nicméně téměř polovina nových pozorování byla podle zprávy považována jako „nepozoruhodná“ a připisována lidskému původu. Ze 366 nových objektů jich AARO 26 identifikoval jako drony, 163 popsal jako objekty připomínající balóny a šest vzdušných objektů připisoval nepořádku. 

17. prosince 2022 13:35 Čas čtení 1:18 V USA vznikl úřad pro analyzování informací o UFO. Obdržel už stovky hlášení V USA vznikl úřad pro analyzování informací o UFO. Obdržel už stovky hlášení

K incidentům podle kanceláře ředitelky amerických tajných služeb (DNI) dochází „v omezeném nebo citlivém prostoru“. Nahlášené zprávy podle ní vzbuzují obavy ohledně bezpečnosti letů v těchto oblastech a ohledně sběru informací možnými protivníky, kteří by mohli disponovat novými technologiemi.

AARO vznikl loni v červenci nejen proto, aby zkoumal otázku existence mimozemského života, ale také kvůli bezpečnostnímu riziku, které představuje setkání vojenských zařízení nebo letadel s neznámými létajícími objekty. Má za úkol zkoumat nejen neidentifikované objekty ve vzduchu, ale i pod vodou a ve vesmíru. O podobných hlášeních úřadu jsme tě informovali například v prosinci

Domů
Sdílet
Diskuse