Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
23. ledna 2023 14:56
Čas čtení 0:54

Zemřel Petr Hošek ze skupiny Plexis, bylo mu 55 let

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Zemřel Petr Hošek ze skupiny Plexis, bylo mu 55 let
Zdroj: Profimedia

Na sociálních sítích to uvedli hudebníkovi přátelé, médiím zprávu potvrdil manažer skupiny Jan Košař.

Ve věku padesáti pěti let zemřel v pondělí po krátké nemoci Petr Hošek, zakladatel, zpěvák a baskytarista skupiny Plexis. Na sociálních sítích to uvedl další člen kapely Vlasta Zahradník, serveru Novinky potvrdil zprávu manažer kapely Jan Košař.

Odešla ikona českého punku se „škraloupem z minulosti“

„Chceme touto cestou poděkovat Petrovi za nejlepší hudební rok našich dosavadních muzikantských životů. Tato nahrávka je poslední záznam Petra z naší zkušebny, je to demo připravované nové skladby s titulem ‚Co chceš od života‘. Bohužel jsme tuhle věc s Péťou již nestihli dokončit na profesionální úrovni, ale chceme si strejdu Sida stále pamatovat, jako kdyby s námi na zkoušce pořád byl. Petře, DĚKUJEME,“napsali na Facebook další členové kapely.

Hošek, označovaný za jednu z legend českého punku, působil například v kapelách Do řady, Michael's Uncle nebo Našrot. Nejvíce ho ale proslavila kapela Plexis, kterou založil už v roce 1984. Ve svých začátcích se skupina inspirovala hudbou britských The Exploited. Kapela se po dvou letech rozpadla, v roce 1990 se vrátila s albem Půlnoční rebel. Následovalo dalších šest alb. V roce 2021 došlo k výměně muzikantů, Hošek pravidelně koncertoval nadále. 

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

„S Petrem Hoškem je spojen i jeden neuspokojivě vysvětlený škraloup z minulosti, který způsobil, že Plexis nikdy nesměli zahrát na Open Air festivalu v Trutnově. Hošek je totiž pod přezdívkou Sid veden jako spolupracovník StB. Sám muzikant se k této informaci nikdy nevyjádřil,“uvádí Musicserver.

Domů
Sdílet
Diskuse