Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová ČTK
31. ledna 2023 v 11:49
Čas čtení 1:06

Sněžku zasáhl orkán. Sněhové přeháňky a vítr v Česku místy komplikují dopravu

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Sněžku zasáhl orkán. Sněhové přeháňky a vítr v Česku místy komplikují dopravu
Zdroj: Policie ČR

Choď a jezdi opatrně. Aktuální počasí komplikuje provoz na silnicích i na horách.

Dopravu na některých místech republiky komplikují sněhové přeháňky, kvůli silnému větru se tvoří sněhové jazyky. Jak informovala ČTK s odkazem na své zpravodaje v regionech, podobně tomu bylo v pondělí.

Problémy se sjízdností hlásí řidiči z Vysočiny, kde se stalo několik nehod. Kamiony v kopcích nemohou vyjet, stojí například na Mohelnickém kopci v Olomouckém kraji. Některé silnice jsou pro kamiony dokonce uzavřeny. Týká se to Libereckého kraje, konkrétně dvou silnic na Liberecku a silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov. V Orlických horách je zavřená silnice z Šerlichu do Orlického Záhoří. 

Orkán na Sněžce a lavinové nebezpečí v Krkonoších

Během pondělí a úterý zasáhl Sněžku vítr o síle orkánu. Jak vyplývá z dat měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu Sněžky, v nárazech dosáhl rychlosti přes 133 kilometrů v hodině. Hranice orkánu je přitom 117,7 km/h. Vlekaři na svém webu uvedli, že lanovka na Sněžku z Růžové hory je přerušena. Dolní úsek lanovky by ale měl být v provozu. 

Po sněžení v minulých dnech však v Krkonoších také stoupá tendence lavinového nebezpečí. Horská služba Krkonoš na svém webu informovala o tom, že ve středu by mohlo stoupnout z druhého stupně na třetí z pětibodové škály. Při třetím stupni je lavinové nebezpečí značné a túry terénem vyžadují velkou opatrnost. Situace na horách při třetím stupni je označována za velmi zrádnou.

17. července 2024 v 13:00 Čas čtení 5:49 Terka Pergnerka nám řekla svůj příběh. „Ve 13 letech mě máma prodala. Ve vězení seženeš drogy snáz než venku,“ vypráví Terka Pergnerka nám řekla svůj příběh. „Ve 13 letech mě máma prodala. Ve vězení seženeš drogy snáz než venku,“ vypráví

Podle meteorologů má být v Krkonoších větrno celý den. Jak jsme tě v pondělí informovali, až do čtvrtečního večera platí výstraha vysokého stupně nebezpečí před sněhovými závějemi. Ty se mohou tvořit v polohách nad 800 metrů nad mořem. V polohách nad 600 metrů nad mořem se očekává tvorba sněhových jazyků. Výstraha podle meteorologů platí pro části Královéhradeckého a Libereckého kraje. 

Domů
Sdílet
Diskuse