Léto se sice pomalu chýlí ke konci, ale v průběhu tohoto týdne ještě můžeme očekávat teploty nad 30 °C.
Taková extrémní horka, jaká prožíváme v posledních letech, mají negativní dopad na naše fyzické zdraví, ale také na to psychické. Podle vědectva publikujícího v Psychology Today a Nature vedou vysoké teploty k agresivnějšímu chování lidí na internetu, ale také k většímu výskytu sebevražd.
Ať už léto miluješ, nebo ne, vlny horkých dnů doprovázených tropickými nocemi nejsou příjemné snad téměř nikomu. Vysoké teploty mají negativní dopad na naše fyzické, ale také psychické zdraví. Neohrožují tak pouze seniory, těhotné ženy a děti, ale všechny generace.
Vědci a vědkyně působící v USA a Mexiku zjistili, že vysoké teploty vedou k vyššímu výskytu sebevražd. Po takovém alarmujícím výsledku se snažili prozkoumat, zda bude mít na snížení počtu sebevražd vliv to, jestli mají lidé doma klimatizaci, ale žádnou spojitost bohužel nenašli.
Vedro = agresivnější lidé na sociálních sítích
Kromě toho pak vědci a vědkyně zjistili také to, že vysoké teploty vedou k tomu, že se lidé na sociálních sítích chovají mnohem agresivněji a depresivněji. Když byly teploty vyšší, lidé na sociálních sítích psali depresivnější a urážlivější věci a naopak šťastnější byli v čase, kdy byly teploty nižší.
Takové chování může být způsobeno například tím, že tropické noci mají negativní vliv na náš spánkový režim a nevyspalý člověk rovná se pěkně naštvaný a nešťastný člověk. Nekvalitní spánek prostě vede ke zhoršenému duševnímu zdraví, a měli bychom tedy dbát na to, abychom dlouze a kvalitně spali. Bohužel změnou klimatu a oteplováním planety jako bychom se dostávali do začarovaného kruhu, ze kterého půjde jen těžko uniknout.