Black Myth: Wukong se po vydání stal v době psaní již čtvrtou nejstreamovanější hrou na Twitchi. Hra se těší i skvělým recenzím.
(Aktualizováno 18:10) – Hra již překonala metu 2 milionů hráčů v jeden čas, momentálně ji na platformě Steam hraje 2,2 milionu lidí. Do překonání absolutního rekordu jí tak zbývá milion hráčů.
- - -
Očekávaná soulsovka Black Myth: Wukong od čínského studia Game Science má za sebou čerstvě vydání a podle prvních recenzí a ohlasů se jedná o velice povedený titul. Na serveru Metacritic má čínské RPG s opičím hrdinou 82 procent, přičemž kritici zatím hodnotili pouze PC verzi. Vydavatel totiž neposkytl kopie pro konzole.
V tuto chvíli jediné výraznější výtky směřují za optimalizací a bugy, které se do vydání zjevně nepodařilo opravit. Jinak titul s příběhem pojednávajícím o Opičím králi zjevně hráče dost baví a navíc se skvěle prodává, alespoň to naznačují statistiky hráčů na Steamu.
Tam se totiž Black Myth: Wukong v době psaní dostal až na 1,4 milionu hráčů hrajících v jeden čas, což jej posouvá na čtvrtou příčku nejhranějších her na Steamu vůbec. Před ním jsou jen Counter-Strike 2 (1,8 milionu), Palworld (2,1 milionu) a PUBG: BATTLEGROUNDS (3,2 milionu). Za sebou přitom hra nechala takové tituly jako Elden Ring (950 tisíc) nebo Cyberpunk 2077 (1 milion).
Kontroverze před vydáním
O úspěchu hry tak nejspíš v následujcících dnech ještě hodně uslyšíme, je však třeba zmínit i lehké faux pas, ke kterému došlo před jejím vydáním. Tvůrci totiž při posílání recenzních kopií influencerům a youtuberům přiložili i hodně bizarní seznam požadavků, které zahrnovaly například to, aby nezmiňovali témata covidu19, „feministické propagandy“ nebo čínské politiky.
„Nezahrnujte do svého pokrytí hry politiku, násilí, nahotu, feministickou propagandu, fetišizaci a další obsah, který podněcuje negativní diskurz. Nepoužívejte spouštěcí slova, jako je například ‚karanténa‘, ‚izolace‘ nebo ‚COVID-19‘. Nemluvte o hře v souvislosti s opatřeními, názory a novinkami ohledně čínského herního průmyslu,“ stojí doslova v pamfletu, který podle Games.cz jako první zveřejnil francouzský streamer ExServ alias Benoit Reinier.
Nyní, když je hra venku, se tak část hráčů pochopitelně rozhodla postoje čínského vydavatele mírně bojkotovat, a mnozí všechna výše zmíněná „zakázaná“ hesla spammují v chatu na Twitchi i mimo něj. Jak je však vidno, úspěch opičáka to nijak neovlivnilo.