Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
13. prosince 2016 11:26
Čas čtení 0:00
Klára Tomková

Novým majitelem Plzeňského Prazdroje se stanou Japonci. Celý obchod vyjde na skoro 200 miliard korun

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Společnost Asahi z klání o pivovar vyřadila Kellnera. Za Prazdroj a další evropské pivovary zaplatí téměř 200 miliard.

Japonský pivovar Asahi Group Holdings se dohodl na převzetí Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek, za které zaplatí celkem 197,3 miliardy Kč. Tato částka představuje téměř šestinu letošního rozpočtu České republiky. Ačkoliv je Asahi největším japonským pivovarem, který má tradici již od 19. století, je pro ně nákup pivovarů od společnosti SABMiller zatím největší akvizicí v jeho dosavadní historii. Spolu s Plzeňským prazdrojem zahrnuje transakce aktiva polské značky Tyskie a Lech, slovenský Topvar, maďarský Dreher a rumunský Ursus. 

Původně se cena pivovarů měla pohybovat okolo 117 miliard korun, tudíž v průběhu jednání narostla o 80,3 miliardy korun. Z tohoto důvodu pravděpodobně z klání o pivovar vypadli další zájemci, mezi kterými byl například nejbohatší Čech Petr Kellner. Co to pro nejznámější české pivo znamená, můžeme jen polemizovat. Co si o obchodu myslíte?

Domů
Sdílet
Diskuse