Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. srpna 2018 v 14:09
Čas čtení 0:00

Japonci budou moct už zanedlouho žít s virtuální přítelkyní. Hologram umí komunikovat a mnohým nahrazuje skutečné ženy

Diskutovat
3
Uložit Uložené

V Japonsku si už na virtuální partnery začínají zvykat.

Inteligentní asistenti dnes ovládají domy, organizují schůzky a komunikují s tebou i o počasí. Mezi nejznámější asistentky nepochybně patří Siri či Alexa, avšak v Japonsku vypadá situace trochu jinak.

Velká vztahová krize tam ovlivňuje sociální styky mezi mladými muži a ženami, a tak se mladí chlapci často uchylují k tomu, že svůj volný čas tráví ve společnosti virtuální ženy namísto té skutečné.

Uvědomuje si to společnost Gatebox z Tokia, která před dvěma lety uvedla na trh virtuální asistentku Boku No Yome, avšak pouze v limitované edici.

Japonci budou moct už zanedlouho žít s virtuální přítelkyní. Hologram umí komunikovat a mnohým nahrazuje skutečné ženy
Zdroj: Gatebox

Uvnitř nevelké skříňky žije hologram Hikari Azuma, což je hlavní postava tvého asistenta. Limitovaná edice se v roce 2016 rychle vyprodala a Gatebox momentálně začal přijímat objednávky na novou masovou verzi asistentky, která se bude prodávat za poloviční cenu.

První hologramy by měly japonské domovy zkrášlovat již v říjnu a stát budou 150 000 yenů, tedy zhruba 30 500 Kč. Za slušnou částku dostaneš vlastní virtuální partnerku, která ti zapne televizi, klimatizaci nebo si spolu můžete užít romantickou večeři.

Společnost dokonce do budoucna plánuje i uvedení několika nových postav, takže si svou virtuální lásku budeš moci přizpůsobit podle vlastního vkusu.

Domů
Sdílet
Diskuse