Ondřej Jarůšek

Česká republika po fantastickém výkonu poráží Švédsko 5:2

SPORT ŠVÉDSKO

První zápas mistrovství světa v hokeji zvládli Češi na jedničku.

Úvodní zápas hokejového mistrovství světa na Slovensku má Česká republika úspěšně za sebou. Náš tým na ledě poměřil síly s kádrem ze Švédska a dle očekávání se fanoušci dočkali velmi napínavé podívané.

Skóre zápasu v první třetině v čase 1:55 otevřel Jakub Vrána, který tak poslal Česko rychle do vedení.

To vydrželo až do druhé třetiny, kdy se za záda brankáře Bartošáka trefil Švéd Patric Hornqvist, ke kterému další gól později přidal i jeho týmový kolega Oskar Lindblom. Česko však do hry vrátil zpátky Dominik Kubalík, který před koncem druhé třetiny srovnal na 2:2.

Začátkem poslední třetiny se Češi opět dostali do vedení, a to zásluhou Michaela Frolíka, jehož gól musel ovšem potvrdit videorozhodčí. Brankový rozdíl ve prospěch domácích pak svou druhou trefou v zápase zvýšil mladík Jakub Vrána. Konečné skóre 5:2 následně uzavřel Jan Kovář.

Klukům děkujeme za parádní vítězný výkon a přejeme mnoho sil do dalších bojů!