Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 24. 9. 2021 svátek má Jaromír, Jaromíra

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Attila Végh dostal tu nejlepší možnou finanční nabídku za odvetu zápasu století, vyjádřil se Ondřej Novotný Attila Végh dostal tu nejlepší možnou finanční nabídku za odvetu…
Youtuber David Dobrik uvízl na Slovensku. Proč má problém s návratem do USA? Youtuber David Dobrik uvízl na Slovensku. Proč má problém s…
Známá youtuberka jela kempovat se snoubencem, on se ale domů vrátil bez ní. Mlčel, zatímco její mrtvé tělo našli v národním parku Známá youtuberka jela kempovat se snoubencem, on se ale domů…
Little Caprice slaví další úspěch, její stránka zvítězila v porno obdobě Zlatých glóbů Little Caprice slaví další úspěch, její stránka zvítězila v…
Mafie z dolního Zemplína: tělo roztrhané výbušninou s hřebíky či vražda 10letého chlapce Mafie z dolního Zemplína: tělo roztrhané výbušninou s hřebíky či…
Zdraví baterie a Android zařízení. Jak zkontrolovat stav akumulátoru? Zdraví baterie a Android zařízení. Jak zkontrolovat stav…
Sport

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show

Na tuto akci Česko ani Slovensko už nikdy nezapomene.

Ondřej Jarůšek
10. listopad 2019, 4:57 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Sport
16
Ondřej Jarůšek
10. listopad 2019, 4:57

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show

Na tuto akci Česko ani Slovensko už nikdy nezapomene.

Ondřej Jarůšek
10. listopad 2019, 4:57
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show

Oktagon 15 se zapsal nesmazatelným písmem do historie. V hlavní bitvě večera se totiž střetli dva velikáni české a slovenské MMA scény – Karlos Vémola a Attila Végh – jejichž dlouho očekávaný vzájemný souboj si do beznadějně vyprodané O2 areny přišlo vychutnat 20 tisíc diváků.

 

 

Na ty však nečekal pouze zápas století, ale celá řady dalších nezapomenutelných bitev, ve kterých opět o úžasnou podívanou bylo postaráno. Ostatně, kdy naposledy tady byl turnaj, ve kterém 9 z 11 zápasů skončilo hned v prvním kole?

 

Pojď se tedy s námi zápas po zápase podívat, jak celý velkolepý turnaj probíhal.

 

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Zdroj: Oktagon MMA

Jedno ukončení za druhým

Galavečer odstartovala bitva Pavla Salčáka a Simona Michálka. Druhý z jmenovaných den před zápasem nesplnil váhový limit, zápas však zrušen nebyl a oba borci do něj nastoupili. Michálek však velmi pravděpodobně přišel o nemalou část svého platu. Z první výhry večera se mohl radovat veganský fighter a navrátilec do Oktagonu Pavel Salčák, který navzdory pár problematickým momentům převzal otěže zápasu do svých rukou a soupeře ukončil v prvním kole na TKO.


Druhou bitvou byl jediný ženský zápas turnaje. Do něj nastoupily Slovenka Lucia Krajčovič, účastnice reality show Oktagon Výzva 4 a několikanásobná mistryně světa v thajském boxu a K1, pro kterou se na poslední chvíli našla náhradní soupeřka Barbora Cypriánová z Liberce. Pro tu se jednalo o profesionální premiéru. Ta však bohužel pro ni nedopadla úspěšně. V zápase jasně dominovala slovenská zástupkyně, která českou bojovnici ukončila na zemi tvrdými lokty hned v prvním kole.


Ve třetí bitvě poměřili síly Vojto Barborík za Slovensko a Alexandr Bělov z Německa. A ani v tomto případě zápas nedospěl do druhého kola. Hned po pár minutách Barborík sebevědomého soupeře ukončil na arm-triangle a jak po zápase uvedl, rád by se v budoucnosti bil s dalším zahraničním borcem. Uvidíme tedy, zda jej od promotérů do příštího boje dostane.

 

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Zdroj: Oktagon MMA

Nový šampion?

Čtvrtý zápas patřil dvěma českým válečníkům Davidovi Hoškovi a Jakubovi Běle. Bitva nabídla hned několik zajímavých momentů, jako vítěz z ní však odešel pouze jedinkrát v kariéře poražený David Hošek. Ten se necelou minutu před koncem prvního kola dostal na zemi do výhodné pozice a soupeře ukončil via TKO. Běle jej prý svým výkonem překvapil a na tom, kdo se před něj postaví příště, mu nezáleží.


Na Jakuba Bahníka, týmového kolegu české hvězdy Patrika Kincla, čekala v O2 areně neskutečně velká výzva. Jeho soupeřem se totiž stal vynikající bojovník Mateusz Legierski. Přestože se zápas zpočátku pro domácího zápasníka vyvíjel přívětivě, zhruba po dvou minutách prvního kola uštědřil polský zápasník Bahníkovi po krátké přestřelce krásné KO, a připsal si tak již třetí výhru pod hlavičkou Oktagonu. Po zápase si řekl o bitvu o pás, kterou si bezesporu po svých posledních přesvědčivých výkonech zaslouží.

 

Návrat „Melouna“

Po dvou prohrách v řadě s UFC veteránem Jeremym Kimballem se do klece po téměř roční pauze vrátil Miloš Petrášek, na kterého i tentokrát čekal bojovník, který si prošel nejslavnější ligou světa - Joachim Christensen. V prvním kole se Melounovi dařilo dominovat, ukončení jsme se však nedočkali, a tak se zápas přesunul do již vyrovnanějšího druhého kola. Ani v tom se však konec nekonal, a tak přišla na řadu poslední pětiminutovka. Ta přinesla několik napínavých momentů, TKO nebo submisi však nikoliv.

 

Poprvé za večer se tak ke slovu dostali bodoví rozhodčí. Jeden z nich viděl zápas jako remízu, další dva se přiklonili k zahraničnímu soupeři. Petrášek si tedy navzdory obrovské podpoře publika odnáší třetí prohru za sebou. Uznal velké zklamání, po zápase však zavtipkoval, že by příště do klece potřeboval nějakého padesátníka, aby smolnou sérii konečně zlomil.

 

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Zdroj: Oktagon MMA

Z Ulice do klece

První zápas hlavní karty patřil populárnímu herci Jakubu Štáfkovi, který vyrukoval a originální přezdívkou „Mediální Chcanka“, a slovenskému podnikateli Peteru Benkovi. Ten prošel drastickou tělesnou proměnou, při níž shodil celkem přes 50 kilo.

 

Vysoce favorizovaný Štáfek však nezaváhal. Svého soupeře poslal k zemi nevídaným knockoutem, a mohl si tak následně vychutnat ohlušující ovace, kterých se mu od fanoušků zcela zaslouženě dostávalo. A co dál? V bojových sportech hodlá Štáfek pokračovat, tak snad jej na půdě Oktagonu někdy uvidíme bojovat znovu.

Zkrvavený Gábor

Leandro „Buscapé“ Silva vs. Robert Bryczek. Tak zněla jména protagonistů dalšího fightu. Zahraniční bojovníci se postarali o atraktivní 15minutovou bitvu, na jejímž konci bylo rozhodování pro bodové rozhodčí poměrně snadným úkolem. Jako vítěze označili Brazilce Silvu, který svého polského soka udolal jednomyslným bodovým poměrem 3:0. Navíc dodal, že je připraven v Oktagonu bojovat znovu. Skvělá práce.

 

Jen málokterý slovenský bojovník se může pochlubit takovou oblibou ze strany fanoušků jako Gábor Boráros. Na toho v kleci čekal Brazilec Kaik Brito a bohužel pro Gábora zápas neměl dlouhého trvání. Rozhodčí zápas po necelé minutě totiž ukončil kvůli Borárosově tržné ráně nad okem po naskočeném kolenu soupeře. Brazilec si v pozápasovém rozhovoru rovnou řekl o titulový zápas, zda jej však ve své další bitvě dostane, je otázkou.

 

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Zdroj: Oktagon MMA

And still...

Hlavním předzápasem večera byla velmi očekávaná bitva o titul mistra těžké váhy Oktagonu. S opaskem do klece nastupoval úřadující šampión Michal Martínek, jehož vyzyvatelem se stal bývalý UFC bojovník Viktor Pešta. A i v tomto případě zápas skončil prakticky dřív, než začal. Viktor Pešta kvůli zlomené čelisti po několika úvodních úderech zápas odmával a pás tím pádem zůstal u „Černovouse“. Příště se o něj popere s Martinem Budayem, který je dalším právoplatným vyzyvatelem.

 

Šokující KO

Zápas století – zlatý hřeb večera. Netrpělivé čekání dospělo ke konci a za Attilou Véghem a Karlosem Vémolou se zavřela dvířka klece. Popsat pouhými slovy atmosféru, která v tu chvíli v zaplněné O2 areně panovala, snad ani není možné. A to ještě nebylo nic proti tomu, když český „Terminátor“ padl. Prvního Čecha v UFC poslal Attila už po dvou minutách prvního kola k zemi nekompromisní pravačkou a v tu chvíli 20 tisíc lidí společně vyskočilo ze židlí. Nastalo šílenství, řev, jásot, nekontrolovatelné oslavy. Véghův „splň sa senil“. 

 

Naopak Karlosovi se jeho sny o návratu do neslavnější organizace světa rozplynuly před očima. Tato cesta se mu s největší pravděpodobností již nadobro zavřela. Jak na poturnajové tiskové konferenci uvedl, sám momentálně neví, jak se jeho kariéra bude dále vyvíjet, pokud mu ale slovenský, nebo přesněji řečeno československý šampion Végh umožní odvetu, skočí po ní. Dočkáme se jí? To je zatím ve hvězdách. Pro tuto chvíli Attilu čeká zasloužený odpočinek. Po mnohaměsíční dřině totiž předvedl strhující výkon, na který Česko ani Slovensko už nikdy nezapomene.

 

Oktagon 15 se zapsal do dějin: Knockoutovaný Vémola, 20 000 diváků a neuvěřitelná show
Zdroj: Oktagon MMA

Další turnaj brzy

Fanoušci MMA si však příliš dlouho neodpočinou. Potvrzený byl totiž turnaj Oktagon 16, který se již tradičně bude konat 14. 3. 2020 v ostravské Ostravar aréně, a představí se na něm jména jako Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, Gábor Boráros nebo David Kozma, který bude obhajovat titul ve welterové váze.

 

Kromě toho se zde o pás šampiona v těžké váze zřejmě utkají Michal Martínek a Martin Buday a dočkáme se také finále Oktagon Výzvy 4, v němž si to rozdají dámy Mašková vs. Szabová. A ještě měsíc předtím se chystá další Oktagon Prime na Slovensku. Tak co, vidíme se?

 

Zobrazit galerii 21
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Oktagon MMA
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Attila Végh dostal tu nejlepší možnou finanční nabídku za odvetu zápasu století, vyjádřil se Ondřej Novotný Attila Végh dostal tu nejlepší možnou finanční nabídku za odvetu…
Youtuber David Dobrik uvízl na Slovensku. Proč má problém s návratem do USA? Youtuber David Dobrik uvízl na Slovensku. Proč má problém s návratem…
Známá youtuberka jela kempovat se snoubencem, on se ale domů vrátil bez ní. Mlčel, zatímco její mrtvé tělo našli v národním parku Známá youtuberka jela kempovat se snoubencem, on se ale domů vrátil…
Little Caprice slaví další úspěch, její stránka zvítězila v porno obdobě Zlatých glóbů Little Caprice slaví další úspěch, její stránka zvítězila v porno…
Mafie z dolního Zemplína: tělo roztrhané výbušninou s hřebíky či vražda 10letého chlapce Mafie z dolního Zemplína: tělo roztrhané výbušninou s hřebíky či…
Zdraví baterie a Android zařízení. Jak zkontrolovat stav akumulátoru? Zdraví baterie a Android zařízení. Jak zkontrolovat stav akumulátoru?
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.