Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
5. listopadu 2019 20:04
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

10 nejlepších zápasů Attily Végha

SPORT
Uložit Uložené

Zápas století je už za dveřmi. Připomeň si s námi nejlepší zápasy jednoho z jeho protagonistů.

Attila Végh (32-9-2). Jméno, které není třeba žádnému domácímu milovníkovi smíšených bojových umění představovat. Už za pár dní se tento velikán slovenského MMA utká v zápase století s českým bijcem Karlosem Vémolou (27-5), prvním Čechem v UFC. Síly poměří před zraky 20 tisíc diváků ve vyprodané O2 areně a mnoha dalšími u televizních obrazovek. Již teď je jasné, že nehledě na výsledek se tento souboj zapíše do historie.

Doporučeno
10 nejlepších zápasů Makhmuda Muradova 10 nejlepších zápasů Makhmuda Muradova 27. září 2019 15:30

Ještě předtím si však připomeňme ty nejlepší zápasy obou protagonistů tohoto nejočekávanějšího duelu, který na naší půdě kdy proběhl. Dnes se zaměříme právě na „Pumukliho“, v nejbližších dnech zase na „Terminátora“.

Vybrat pouze 10 zápasů nebylo vzhledem k bohaté kariéře Attily Végha vůbec snadným úkolem. Následující pořadí ber spíše jako orientační, cílem bylo především vyzdvihnout senzační výkony, které tato slovenská legenda během let předváděla. Uvidíš jak starší, tak i novější fighty, přičemž jsme se zaměřili na zápasy, ze kterých je dostupný záznam na videu. Přejeme příjemnou podívanou.

10. Attila Végh vs. Travis Fulton

Začněme zápasem, který mají fanoušci ze všech následujících v našem výběru v nejživější paměti. Tím byl duel s Travisem Fultonem na akci Oktagon 4 v bratislavské HANT areně. Americký bojovník do zápasu nastupoval s doslova neuvěřitelným počtem výher – těch měl totiž více než 250, což je číslo, na které by většina bojovníků potřebovala několik životů, aby se mu byť jen přiblížila. Végh si ovšem se zkušeným válečníkem poradil a hned v prvním kolem jej porazil na submisi (arm-triangle choke).

9. Attila Végh vs. Arnoldas Joknys

Před několika dny tomu bylo přesně 10 let, co Attila nakráčel do svého 14. zápasu a odešel z něj s výhrou číslo 13. Do té doby prohrál jen jedinkrát. Zelené políčko si tenkrát připsal v boji na slovenské akci Night of Fights, kde se utkal se zahraničním bojovníkem Arnoldasem Jokysem. V krátkém zápase Attila předvedl jasně dominantní výkon a poté, co soupeře hodil na zem, jej zasypal sprškou tvrdých ran, po kterých rozhodčí zápas ukončil. Joknys ale ještě nějakou dobu na zemi zůstal. Potká podobný osud i Vémolu?

 

8. Attila Végh vs. Boris Tonkovič

Dělat frajeřinky s rozběsněným Attilou v ringu se nevyplácí. To ale zřejmě nikdo Borisi Tonkoviči před zápasem neřekl. Ten se totiž v prvním kole vykašlal na obranu a se sebejistým výrazem ve tváři pustil ruce dolů, na což Végh obratem odpověděl sprškou kopů, kolen a ran, na jejichž konci Boris vlastním tělem otestoval tvrdost podlahy. Zápas dlouhého trvání opravdu neměl.

7. Attila Végh vs. Gusztáv Dietz

Dnes mají vrcholoví bojovníci ten komfort, že na adekvátní přípravu do zápasu mají několik měsíců. Během roku 2009 však stihl Attila Végh nastoupit celkem do 11 fightů, což je vskutku nepředstavitelné tempo, které jen svědčí o tom, jak zarytým bojovníkem tento slovenský matador je. Jedním z těchto zápasů byl právě i střet s Gustávem Dietzem v Budapešti. Toho Attila hned v prvním kole v rohu poslal k zemi, pak mu oběma rukama pokynul, aby se znovu postavil, a následně jej několika tvrdými údery poslal zpátky na podlahu. Oslava výhry mohla začít.

 

6. Attila Végh. Łukasz Skibski

Hák, koleno, koleno, koleno, hák. Konec zápasu. Do té doby pouze jednou poražený polský bojovník Łukasz Skibski okusil, jaké je to, nechat se přejet slovenským expresem jménem Attila Végh. Tempo zápasu po celou dobu určoval právě „Pumukli“ a svého soupeře k ničemu výraznému prakticky nepustil. V závěru prvního kola se pak Attilovi podařilo Skibskiho natrefovat tak, že jeho chránič na zuby skončil na zemi a rozhodčímu nakonec nezbylo nic jiného, než zápas v posledních sekundách kola ukončit.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
  Měj aktivní roční předplatné REFRESHER+ a získej lístek na festival dle vlastního výběru.Zapoj se do slosování
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
  a čti vše bez omezení
  Přidej se k předplatitelům
  nebo Odemkni článek přes SMS
  Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 76245 a dočti tento článek.
  Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
  Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Domů
  Sdílet
  Diskuse