Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 2. 4. 2020 svátek má Erika

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport - Slovensko
1
Ondřej Jarůšek
16. únor 2020, 9:55
Čas čtení: 6:01

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy

Je za námi další skvělý turnaj. Oktagon Prime 3 přinesl 13 atraktivních bitev.

Ondřej Jarůšek
16. únor 2020, 9:55
Čas čtení: 6:01
Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Do posledního místa vyprodaná hala, karta nabitá k prasknutí a další nezapomenutelná událost. Tak by se dal v kostce popsat turnaj Oktagon Prime 3, který zavítal do slovenského Šamorína, kde se diváci stali svědky celkem 13 poutavých bitev, z nichž drtivá většina skončila ještě před limitem. 

 

Vidět jsme mohli návrat několika slavných bojovníků zpátky na vítěznou vlnu, skvělé finále ženského Projektu Y a celou akci završila korunovace nového šampiona organizace Oktagon MMA. Bylo toho zkrátka spoustu, pojď se tedy s námi podívat, jak celý turnaj probíhal.

 

Souboj stylů

Celý turnaj odstartovala bitva v polotěžké váza (do 93 kilogramů) mezi slovenským bojovníkem Jozefem Jaloviarem s Robinem Fošumem z Česka, přičemž pro oba se jednalo o profesionální premiéru. Zápas se nesl v duchu soubojů rozdílných stylů – zatímco slovenský bojovník je totiž výborný zemař a wrestler, český zástupce je především nebezpečný postojář.

 

Své si však nakonec prosadil zkušený zápasník Jaloviar, který mimochodem pomáhal v přípravě Attilu Véghovi před zápasem století. Jaloviar po většinu zápasu držel svého soupeře na zemi, až nakonec vyčerpaného Fošuma ukončil ve třetím kole via TKO

 

Drtivou většinu času na zemi trávili také slovenští bojovníci Martin Horínek a Marek Kvasnica, kteří nastoupili do druhého zápasu večera. Předepsanou váhu do 70 kilogramů však druhý z jmenovaných nesplnil, a tak 20 % z jeho platu dostal soupeř.

 

Vítězství si však připsal Kvasnica. Kurzový favorit zápasu Horínek sice v každém kole dostal svého soupeře pod sebe, větší aktivitu však takřka po celou dobu vyvíjel právě Kvasnica, kterému se ve třetím kole podařilo soupeře utáhnout na arm-bar.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

Mladá naděje nezklamala 

V pořadí třetí zápas turnaje byl zajímavý hned z několika důvodů. Tím prvním je, že pro Michala Konráda se jednalo o první zápas v pérové váze (do 65 kilogramů), tím druhým pak je skutečnost, že jeho soupeřem se stal držitel mnoha trofejí a účastník mistrovství Evropy a světa Jakub Tichota. Pro něj se sice jednalo o první profesionální zápas, nicméně mezi amatéry nastřádal celou řadu výher a dosáhl úctyhodných úspěchů.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 791 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 69.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

A svoji první velkou zkoušku Tichota zvládl úspěšně. Přestože totiž první dvě kola na body prohrál, ve třetím kole využil chyby Konráda, dostal se mu do zad a svého soupeře ukončil na škrcení. V pozápasovém rozhovoru pak dal mimo jiné shout-out svému tatérovi.

 

O skvělou podívanou bylo postaráno i v dalším zápase. Do toho nastoupila stoupající hvězda domácí scény Leo Brichta, který proti Danielu Hodorovi z Polska předvedl senzační výkon. Navzdory chybě ve druhém kole, kvůli které Brichta málem prohrál na arm-bar, se podařilo mladému bojovníkovi z Česka soupeře ve třetím kole ukončit stylem TKO.

 

Potlesk si však vysloužil i polský bojovník, který přežil několik tvrdých úderů a kopů do hlavy. Nakonec však tlaku Brichty podlehl a český bojovník se vrátil zpět na vítěznou vlnu.

 

Prvním zápasem večera, který nedospěl až do posledního kola, byl duel Aziz Dauliatov vs. František Fodor. Zápas rozhodl ve druhém kole tvrdý levý hák Františka Fodora, který poslal již zakrváceného Dauliatova k zemi, kde souboj rozhodčí ukončil. Fodor si tím pádem připsal druhé skvělé vítězství v řadě, naopak pro Azize se jednalo o čtvrtý prohraný zápas z posledních pěti. Doufejme tedy, že se mu podaří poněkud smolné období překonat a příští zápas pro něj dopadne lépe.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

Finále Projektu Y 

Pak už přišel čas na očekávané finále Projektu Y, jehož finalistkami se stala za Slovensko Eva Borodáčová a za Česko Ivy Hašková. Obě se do finálního boje probojovaly přes tu stejnou soupeřku, Kateřinu „Kundosaki“ Klinderovou, kterou Hašková dokázala vypnout tvrdým KO a Borodáčová s ní soupeřila celá tři kola, po nichž vyhrála na body.

 

Dívky se do bitvy vrhly hned od prvních sekund velmi zostra a vyměnily si několik silných úderů. Převahu však nebyla prokázala Ivy Hašková, která soupeřku trefila v postoji na bradu tolikrát, že soupeřka šla ke konci prvního kola k zemi a nebyla schopna pokračovat. Ivy si tak ve svém druhém zápase v životě připsala druhé KO, stala se právoplatnou šampionkou celého Projektu Y a udělala krásnou tečku za dlouhou a náročnou cestou, kterou si ona i další účastnice musely projít.

 

Možná to však nebude naposledy, co jsme Ivy viděli bojovat. Jak totiž Ondřej Novotný uvedl, organizace jí možná nabídne smlouvu.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Do poslední bitvy na předzápasové kartě nastoupili Lukáš Dvořák a Pavol Langer. A ani tentokrát nedošlo na rozhodování bodových rozhodčích. Prvotřídní postojář české scény Lukáš Dvořák ve druhém kole doplatil na drobnou chybu, díky které zkušený zemař Pavol Langer nasadil nekompromisní škrcení a z něj už jeho soupeř nedokázal uniknout. Radovat se tak může z již třetí výhry v řadě a v krátkém pozápasovém rozhovoru uvedl, že jedním ze soupeřů, se kterými by se rád příště střetl v polotěžké váze (do 93 kilogramů), je domácí legenda Martin Šolc.

Návrat „Inkvizitora“ 

Hlavní karta turnaje započala soubojem mezi postojářskou legendou Slovenska Igorem Danišem a českým houževnatým bojovníkem Miroslavem „Inkvizitorem“ Brožem. Ten po dvou prohraných zápasech ve střední váze (do 84 kilogramů) uznal, že do dané kategorie nepatří a proti slovenskému soupeři v sobotu nastoupil v domluvené váze do 75 kilogramů.

 

Pro Brože se tak jednalo o důležitý boj, který naštěstí pro něj skončil jeho zdviženou rukou, když se mu Igora Daniše ve vyrovnaném zápase podařilo ve třetím kole ukončit na submisi (rear-naked choke). Slovenský bojovník tím pádem prohrál jak svůj první, tak i druhý zápas a my doufáme, že příště si už výhru konečně připíše.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

V pořadí devátý zápas večera patřil účastnicím televizní reality show Oktagon výzva 4 – slovenské bojovnici Lucii Krajčovič a české držitelce černého pásu v brazilském jiu-jitsu Míši Dostálové. A stejně jako první ženský zápas turnaje i tento skončil hned v prvním kole.

 

Taktika obou bojovnic byla víceméně od začátku jasná a tu svoji si dokázala lépe prosadit česká bojovnice. Ta dokázala slovenskou soupeřku dostat na zem, kde ji zhruba 40 sekund před koncem kola ukončila na arm-bar. Připsala si tak druhé vítězství v kariéře a jak uvedla, příště by se chtěla představit v nižší váhové kategorii.

Brazilci padli 

Velmi rychlé bitvy jsme se dočkali i při střetu domácího borce Vojto Barboríka, kterému se postavil Brazilec Elison Goncalves. Slovenský bojovník se brzy po začátku prvního kola dostal na zemi do výhodné pozice, nasadil škrcení a zahraniční soupeř byl nucen zápas odklepat. Ondřej Novotný v pozápasovém rozhovoru s vítězem uvedl, že příště před Barboríka postaví o poznání těžší zkoušku, uvidíme tedy, kdo se jeho příštím soupeřem stane.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Jednou z nejočekávanějších bitev turnaje Oktagon Prime 3 byl jednoznačně návrat Gábora Borárose, který trochu smolně prohrál svůj poslední zápas v pražské O2 areně. Tentokrát poměřil síly s nebezpečným Brazilcem Mauriciem Reisem a v porovnání s minulým zápasem už slovenská hvězda prokázala větší rozvahu a soustředěnost. Svého soupeře několikrát trefil tvrdými údery, i on se však v nejeden moment dostal pod tlak.

 

Rozhodčí však nakonec zápas ukončil ve 3. kole kvůli tržné ráně v obličeji Brazilce, i když se zrovna nacházel na zemi v dominantní pozici. Nateklý obličej Reise na přiloženém snímku však mluví za vše. A fanoušci Gábora se znovu na jeho výkony mohou navíc těšit už velmi brzy – konkrétně už příští měsíc totiž nastoupí do zápasu na turnaji v Ostravě. Tam na něj čeká další těžká zkouška, a sice německý tvrďák Stolze.

Krásné KO a nový šampion 

Mluvit o kvalitách Lajoše Kleina je pravděpodobně zbytečné. Mladý bojovník je aktuálně jedním z nejlepších představitelů slovenské scény a potvrdil to i v sobotním zápase proti Poláku Sajewskimu. Ten sice slovenského bojovníka dostal v prvním kole na zem, nakonec se však z nepříjemné pozice Klein dostal a soupeři uštědřil krásné KO kopem do hlavy. Díky nejlepšímu výkonu večera se navíc Klein stal historicky prvním bojovníkem, který obdržel Tipsport bonus ve výši 50 000 korun/2 000 eur.

 

Zda už nyní Lajoše čeká často diskutovaný přestup do UFC, zatím není jasné, spousta fanoušků by mu to však přála a není pochyb o tom, že v nejprestižnější organizaci světa by se jistě neztratil.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Zlatý hřeb večera. To, na co jsme všichni čekali – korunovace šampiona lehké váhy. O pás v nádherné pětikolové bitvě zabojovali Miroslav Štrbák a polský ranař Mateusz Legierski, kteří se postarali o vskutku nádherný a vypjatý zápas. Po prvních dvou kolech se zdálo, že má navrch domácí bojovník, potom ale začal otěže zápasu přebírat polský „Dynamit“, který v posledním kole předvedl dominantnější výkon, čímž si zajistil výhru 2:1 na body. V rozhovoru po zápase uvedl, že je nesmírně šťastný a pás si nikdy nenechá vzít. Skutečně krásná tečka za celým večerem a tvrdý titulový zápas, jak se patří.

Další turnaj za dveřmi

Jeden nabitý turnaj je tady za námi, další už však přijde za pár týdnů. Už 14.3. nás totiž čeká vyprodaný Oktagon 16 v Ostravě, kde uvidíme řadu dalších domácích hvězd. Mimo jiné se nám znovu představí Gábor Boráros, Václav „Baba Yaga“ Mikulášek a v hlavním zápase večera se v titulové bitvě střetně šampion welterové váhy (do 77 kilogramů) David Kozma s maďarským vyzyvatelem Matem Kerteszem. Vidíme se?

 

Zobrazit galerii 25 galeria
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Oktagon MMANáhledový obrázek: Oktagon MMA Tagy: Oktagon mma, Oktagon Prime 3
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
4
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.