Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 18. 1. 2021 svátek má Vladislav, Vladislava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport - Slovensko
1
Ondřej Jarůšek
16. únor 2020, 9:55
Čas čtení: 5:37

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy

Je za námi další skvělý turnaj. Oktagon Prime 3 přinesl 13 atraktivních bitev.

Ondřej Jarůšek
16. únor 2020, 9:55
Čas čtení: 5:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy

Do posledního místa vyprodaná hala, karta nabitá k prasknutí a další nezapomenutelná událost. Tak by se dal v kostce popsat turnaj Oktagon Prime 3, který zavítal do slovenského Šamorína, kde se diváci stali svědky celkem 13 poutavých bitev, z nichž drtivá většina skončila ještě před limitem. 

 

Vidět jsme mohli návrat několika slavných bojovníků zpátky na vítěznou vlnu, skvělé finále ženského Projektu Y a celou akci završila korunovace nového šampiona organizace Oktagon MMA. Bylo toho zkrátka spoustu, pojď se tedy s námi podívat, jak celý turnaj probíhal.

 

Souboj stylů

Celý turnaj odstartovala bitva v polotěžké váza (do 93 kilogramů) mezi slovenským bojovníkem Jozefem Jaloviarem s Robinem Fošumem z Česka, přičemž pro oba se jednalo o profesionální premiéru. Zápas se nesl v duchu soubojů rozdílných stylů – zatímco slovenský bojovník je totiž výborný zemař a wrestler, český zástupce je především nebezpečný postojář.

 

Své si však nakonec prosadil zkušený zápasník Jaloviar, který mimochodem pomáhal v přípravě Attilu Véghovi před zápasem století. Jaloviar po většinu zápasu držel svého soupeře na zemi, až nakonec vyčerpaného Fošuma ukončil ve třetím kole via TKO

 

Drtivou většinu času na zemi trávili také slovenští bojovníci Martin Horínek a Marek Kvasnica, kteří nastoupili do druhého zápasu večera. Předepsanou váhu do 70 kilogramů však druhý z jmenovaných nesplnil, a tak 20 % z jeho platu dostal soupeř.

 

Vítězství si však připsal Kvasnica. Kurzový favorit zápasu Horínek sice v každém kole dostal svého soupeře pod sebe, větší aktivitu však takřka po celou dobu vyvíjel právě Kvasnica, kterému se ve třetím kole podařilo soupeře utáhnout na arm-bar.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

Mladá naděje nezklamala 

V pořadí třetí zápas turnaje byl zajímavý hned z několika důvodů. Tím prvním je, že pro Michala Konráda se jednalo o první zápas v pérové váze (do 65 kilogramů), tím druhým pak je skutečnost, že jeho soupeřem se stal držitel mnoha trofejí a účastník mistrovství Evropy a světa Jakub Tichota. Pro něj se sice jednalo o první profesionální zápas, nicméně mezi amatéry nastřádal celou řadu výher a dosáhl úctyhodných úspěchů.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1612 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

A svoji první velkou zkoušku Tichota zvládl úspěšně. Přestože totiž první dvě kola na body prohrál, ve třetím kole využil chyby Konráda, dostal se mu do zad a svého soupeře ukončil na škrcení. V pozápasovém rozhovoru pak dal mimo jiné shout-out svému tatérovi.

 

O skvělou podívanou bylo postaráno i v dalším zápase. Do toho nastoupila stoupající hvězda domácí scény Leo Brichta, který proti Danielu Hodorovi z Polska předvedl senzační výkon. Navzdory chybě ve druhém kole, kvůli které Brichta málem prohrál na arm-bar, se podařilo mladému bojovníkovi z Česka soupeře ve třetím kole ukončit stylem TKO.

 

Potlesk si však vysloužil i polský bojovník, který přežil několik tvrdých úderů a kopů do hlavy. Nakonec však tlaku Brichty podlehl a český bojovník se vrátil zpět na vítěznou vlnu.

 

Prvním zápasem večera, který nedospěl až do posledního kola, byl duel Aziz Dauliatov vs. František Fodor. Zápas rozhodl ve druhém kole tvrdý levý hák Františka Fodora, který poslal již zakrváceného Dauliatova k zemi, kde souboj rozhodčí ukončil. Fodor si tím pádem připsal druhé skvělé vítězství v řadě, naopak pro Azize se jednalo o čtvrtý prohraný zápas z posledních pěti. Doufejme tedy, že se mu podaří poněkud smolné období překonat a příští zápas pro něj dopadne lépe.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

Finále Projektu Y 

Pak už přišel čas na očekávané finále Projektu Y, jehož finalistkami se stala za Slovensko Eva Borodáčová a za Česko Ivy Hašková. Obě se do finálního boje probojovaly přes tu stejnou soupeřku, Kateřinu „Kundosaki“ Klinderovou, kterou Hašková dokázala vypnout tvrdým KO a Borodáčová s ní soupeřila celá tři kola, po nichž vyhrála na body.

 

Dívky se do bitvy vrhly hned od prvních sekund velmi zostra a vyměnily si několik silných úderů. Převahu však nebyla prokázala Ivy Hašková, která soupeřku trefila v postoji na bradu tolikrát, že soupeřka šla ke konci prvního kola k zemi a nebyla schopna pokračovat. Ivy si tak ve svém druhém zápase v životě připsala druhé KO, stala se právoplatnou šampionkou celého Projektu Y a udělala krásnou tečku za dlouhou a náročnou cestou, kterou si ona i další účastnice musely projít.

 

Možná to však nebude naposledy, co jsme Ivy viděli bojovat. Jak totiž Ondřej Novotný uvedl, organizace jí možná nabídne smlouvu.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Do poslední bitvy na předzápasové kartě nastoupili Lukáš Dvořák a Pavol Langer. A ani tentokrát nedošlo na rozhodování bodových rozhodčích. Prvotřídní postojář české scény Lukáš Dvořák ve druhém kole doplatil na drobnou chybu, díky které zkušený zemař Pavol Langer nasadil nekompromisní škrcení a z něj už jeho soupeř nedokázal uniknout. Radovat se tak může z již třetí výhry v řadě a v krátkém pozápasovém rozhovoru uvedl, že jedním ze soupeřů, se kterými by se rád příště střetl v polotěžké váze (do 93 kilogramů), je domácí legenda Martin Šolc.

Návrat „Inkvizitora“ 

Hlavní karta turnaje započala soubojem mezi postojářskou legendou Slovenska Igorem Danišem a českým houževnatým bojovníkem Miroslavem „Inkvizitorem“ Brožem. Ten po dvou prohraných zápasech ve střední váze (do 84 kilogramů) uznal, že do dané kategorie nepatří a proti slovenskému soupeři v sobotu nastoupil v domluvené váze do 75 kilogramů.

 

Pro Brože se tak jednalo o důležitý boj, který naštěstí pro něj skončil jeho zdviženou rukou, když se mu Igora Daniše ve vyrovnaném zápase podařilo ve třetím kole ukončit na submisi (rear-naked choke). Slovenský bojovník tím pádem prohrál jak svůj první, tak i druhý zápas a my doufáme, že příště si už výhru konečně připíše.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

V pořadí devátý zápas večera patřil účastnicím televizní reality show Oktagon výzva 4 – slovenské bojovnici Lucii Krajčovič a české držitelce černého pásu v brazilském jiu-jitsu Míši Dostálové. A stejně jako první ženský zápas turnaje i tento skončil hned v prvním kole.

 

Taktika obou bojovnic byla víceméně od začátku jasná a tu svoji si dokázala lépe prosadit česká bojovnice. Ta dokázala slovenskou soupeřku dostat na zem, kde ji zhruba 40 sekund před koncem kola ukončila na arm-bar. Připsala si tak druhé vítězství v kariéře a jak uvedla, příště by se chtěla představit v nižší váhové kategorii.

Brazilci padli 

Velmi rychlé bitvy jsme se dočkali i při střetu domácího borce Vojto Barboríka, kterému se postavil Brazilec Elison Goncalves. Slovenský bojovník se brzy po začátku prvního kola dostal na zemi do výhodné pozice, nasadil škrcení a zahraniční soupeř byl nucen zápas odklepat. Ondřej Novotný v pozápasovém rozhovoru s vítězem uvedl, že příště před Barboríka postaví o poznání těžší zkoušku, uvidíme tedy, kdo se jeho příštím soupeřem stane.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Jednou z nejočekávanějších bitev turnaje Oktagon Prime 3 byl jednoznačně návrat Gábora Borárose, který trochu smolně prohrál svůj poslední zápas v pražské O2 areně. Tentokrát poměřil síly s nebezpečným Brazilcem Mauriciem Reisem a v porovnání s minulým zápasem už slovenská hvězda prokázala větší rozvahu a soustředěnost. Svého soupeře několikrát trefil tvrdými údery, i on se však v nejeden moment dostal pod tlak.

 

Rozhodčí však nakonec zápas ukončil ve 3. kole kvůli tržné ráně v obličeji Brazilce, i když se zrovna nacházel na zemi v dominantní pozici. Nateklý obličej Reise na přiloženém snímku však mluví za vše. A fanoušci Gábora se znovu na jeho výkony mohou navíc těšit už velmi brzy – konkrétně už příští měsíc totiž nastoupí do zápasu na turnaji v Ostravě. Tam na něj čeká další těžká zkouška, a sice německý tvrďák Stolze.

Krásné KO a nový šampion 

Mluvit o kvalitách Lajoše Kleina je pravděpodobně zbytečné. Mladý bojovník je aktuálně jedním z nejlepších představitelů slovenské scény a potvrdil to i v sobotním zápase proti Poláku Sajewskimu. Ten sice slovenského bojovníka dostal v prvním kole na zem, nakonec se však z nepříjemné pozice Klein dostal a soupeři uštědřil krásné KO kopem do hlavy. Díky nejlepšímu výkonu večera se navíc Klein stal historicky prvním bojovníkem, který obdržel Tipsport bonus ve výši 50 000 korun/2 000 eur.

 

Zda už nyní Lajoše čeká často diskutovaný přestup do UFC, zatím není jasné, spousta fanoušků by mu to však přála a není pochyb o tom, že v nejprestižnější organizaci světa by se jistě neztratil.

 

Oktagon MMA má nového šampiona, Gábor Boráros se vrátil v plné síle a nechybělo tvrdé KO kopem do hlavy
Zdroj: Oktagon MMA

 

Zlatý hřeb večera. To, na co jsme všichni čekali – korunovace šampiona lehké váhy. O pás v nádherné pětikolové bitvě zabojovali Miroslav Štrbák a polský ranař Mateusz Legierski, kteří se postarali o vskutku nádherný a vypjatý zápas. Po prvních dvou kolech se zdálo, že má navrch domácí bojovník, potom ale začal otěže zápasu přebírat polský „Dynamit“, který v posledním kole předvedl dominantnější výkon, čímž si zajistil výhru 2:1 na body. V rozhovoru po zápase uvedl, že je nesmírně šťastný a pás si nikdy nenechá vzít. Skutečně krásná tečka za celým večerem a tvrdý titulový zápas, jak se patří.

Další turnaj za dveřmi

Jeden nabitý turnaj je tady za námi, další už však přijde za pár týdnů. Už 14.3. nás totiž čeká vyprodaný Oktagon 16 v Ostravě, kde uvidíme řadu dalších domácích hvězd. Mimo jiné se nám znovu představí Gábor Boráros, Václav „Baba Yaga“ Mikulášek a v hlavním zápase večera se v titulové bitvě střetně šampion welterové váhy (do 77 kilogramů) David Kozma s maďarským vyzyvatelem Matem Kerteszem. Vidíme se?

 

Zobrazit galerii 25
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Oktagon MMANáhledový obrázek: Oktagon MMA Tagy: Oktagon mma, Oktagon Prime 3
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.