Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 2. 12. 2022 svátek má Blanka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Hudba - Zahraniční

5 důležitých otázek o Tekashim po propuštění: Může jít na Instagram? Je v ohrožení života? Čeká ho program na ochranu svědků?

Připravili jsme přehled toho nejdůležitějšího, co tě po dnešním propuštění Tekashiho 6ix9ine může zajímat.

Viktor Kniš
3. 4. 2020 10:26 Čas čtení: 3:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
5 důležitých otázek o Tekashim po propuštění: Může jít na Instagram? Je v ohrožení života? Čeká ho program na ochranu svědků?
Zdroj: 6ix9ine/IG
Hudba - Zahraniční
0
Viktor Kniš
3. 4. 2020 10:26
Čas čtení: 3:48

5 důležitých otázek o Tekashim po propuštění: Může jít na Instagram? Je v ohrožení života? Čeká ho program na ochranu svědků?

Připravili jsme přehled toho nejdůležitějšího, co tě po dnešním propuštění Tekashiho 6ix9ine může zajímat.

Viktor Kniš
3. duben 2020, 10:26
Čas čtení: 3:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
5 důležitých otázek o Tekashim po propuštění: Může jít na Instagram? Je v ohrožení života? Čeká ho program na ochranu svědků?
Zdroj: 6ix9ine/IG
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Tekashiho dnes po zhruba 16 měsících propustili z vězení poté, co ho v listopadu 2018 policie zadržela a prokurátor vůči němu vznesl obvinění v devíti různých trestních bodech. Z části přepisu Tekashiho výpovědi před soudem ze dne 23. ledna 2019, vyplývá, že se nakonec rozhodl přiznat ke všem činům. Aktivity gangu Nine Trey se týkaly ozbrojených loupeží i prodeje drog. Duhový Daniel se přiznal i k tomu, že si objednal střelbu na své kolegy z rapového světa.

 

Z původního 47letého trestu mu soud odpustil až 45 let, protože jeho výpovědi výrazně pomohly k usvědčení celé organizované skupiny. Postupně se přiznali všichni členové gangu až na dva, s nimiž musel proběhnout soudní proces. Během něj se ukázalo, že Tekashi říká pravdu.

 

 

Raper litoval svého členství v Nine Trey, tvrdil, že se jeho vztah s gangem časem změnil a vydírali ho, protože potřebovali jeho peníze. Z výpovědí vyplývá, že byl pro kolegy zdrojem peněz a když odmítl zaplatit, vyhrožovali mu, jednou ho dokonce unesli.

 

6ix9ine a Kanye West pri natáčaní videoklipu, ktorý nikdy nevyšiel.
6ix9ine a Kanye West pri natáčaní videoklipu, ktorý nikdy nevyšiel. Zdroj: instagram.com/fckthemcom

 

Přinášíme odpovědi na 5 aktuálně nejdůležitějších otázek v souvislosti s mladým raperem, který je od dnešního dne „na svobodě“. Jeho cesta za „normálním“ životem bude sice ještě velmi dlouhá, pozitivní vztah k hudbě a zázemí i mimo Spojené státy by mu mohlo pomoci, aby opět žil plnohodnotný život. Minimálně výpovědi jeho nejbližších, jako jsou Yaksha, Dalyb nebo Ego naznačují, že je Tekashi pokorným člověkem, který udělal několik špatných rozhodnutí. 

 

Proč ho propustili, když měl sedět ještě 8 měsíců?

O Tekashim je známo, že byl příkladným vězněm, nedělal žádné problémy a tuto skutečnost zohledňoval při určování výše trestu i soud. Před několika týdny jsme se dozvěděli, že slavnému raperovi zkrátí díky vzornému chování trest a domů ho propustí 2. srpna. To ale ještě nikdo netušil, že přijde pandemie koronaviru, která položí na kolena i celý systém vězení v New Yorku. 

 

Známý raper už kvůli astmatickému záchvatu minimálně jednou musel být hospitalizován a právě s touto diagnózou tak patří k rizikové skupině. COVID-19 je respirační onemocnění, které v kombinaci s jinými zdravotními komplikacemi může ohrožovat život.

 

Raperův právník Lance Lazzaro právě z tohoto důvodu podal žádost o podmíněné propuštění do domácího vězení, kterému federální věznice vyhověla. 6ix9ine tedy technicky není volný, na noze má náramek a zbytek trestu si odsedí doma v New Yorku. Domácí vězení žádal pro svého klienta Lazzaro v minulosti vícekrát. 

 

Může jít Tekashi na Instagram? 

Ano, oficiálně to dnes potvrdila i právní zástupkyně Dawn Florio. Pro duhového rapera byly sociální sítě základním nástrojem, kterým dokázal vzbuzovat emoce, urážet své okolí, hádat se s kolegy včetně The Gamea, a v neposlední řadě poukazovat na novou hudbu. A samozřejmě ukazovat, co si koupil za vydělané peníze. 

 

Complex konstatuje, že zákaz používat sociální sítě nevyplývá ani z dostupných zveřejněných dokumentů. „Nevidím žádné zákazy týkající se toho, aby nemohl Tekashi působit na sociálních sítích,“ řekla jeho právní zástupkyně Dawn Florio. Podle všeho by se tak mohl na Instagram přihlásit už v následujících hodinách a bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se bude chtít prezentovat. 

 

Florio dodala, že je jednoznačné, že Tekashi nebude dále trollovat a chovat se kontroverzně. Podle Complexu se při této odpovědi zasmála.

 

6ix9ine a jeho priateľka Jade, ktorá pri ňom zostala aj počas celého pobytu vo väzení. Na narodeniny jej spoza mreží kúpil drahý Mercedes.
6ix9ine a jeho priateľka Jade, ktorá pri ňom zostala aj počas celého pobytu vo väzení. Na narodeniny jej spoza mreží kúpil drahý Mercedes. Zdroj: instagram.com/jade

Je Tekashi 6ix9ine v ohrožení?

Není v současnosti jednoduché odhadnout, jakým způsobem budou ke koronaviru přistupovat členové gangů, podle dostupných informací ale bude mít 6ix9ine problém sehnat nonstop ochranku, která by byla ochotna riskovat kvůli němu život. Není vyloučeno, že se mu budou chtít pomstít členové Bloods, pod než patřil gang Nine Trey. 

 

Ani bývalí bodyguardi, kteří se starali o jeho bezpečnost krátce před uvězněním, již nejsou ochotni poskytovat mu své služby a z jejich slov vyplývá, že názor nezmění za žádné peníze.

 

Důvodů je hned několik. Jedním z nich je i skutečnost, že nebudou chtít být vystaveni takovému nebezpečí, jaké bude raper po propuštění z vězení představovat. Na základě dostupných informací budou mít po propuštění s jeho chováním problém oba tábory – Bloods i Crips. Gorily mají problém i s tím, že 6ix9ine v minulosti nebyl takový gangster, za jakého se vydával.

 

Čeká ho program na ochranu svědků? 

Na 99 % ne. 6ix9ine tuto možnost odmítl již v první polovině svého trestu. I matka jeho dítěte konstatovala, že Daniel bude chtít v kariéře pokračovat, protože má rád pozornost lidí a rád se na veřejnosti prezentuje. Zároveň konstatovala, že jistě najde cestu, jak se uchytit i po návratu z vězení. Jde o člověka, který ho velmi dobře zná, zároveň je jeho velkým kritikem.

 

V případě, že by Tekashi souhlasil, do programu by měli vstoupit i všichni jeho nejbližší, dnes je ale již skoro definitivně jasné, že se tak nestane a raper se nevzdá svého bývalého života. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že podepsal exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím a chystá se fanoušky zásobovat novou hudbou.

 

5 dôležitých otázok o Tekashim po prepustení: Môže ísť na Instagram? Je v ohrození života? Čaká ho program na ochranu svedkov?
Zdroj: aukay_35mm

Dočkáme se nové hudby? 

Ano. Právní zástupkyně slavného rapera Dawn Florio krátce po propuštění svého klienta pro Complex potvrdila, že 6ix9ine může vydávat novou hudbu i ze současné povinné karantény. 

 

Právnička zároveň potvrdila informace o tom, že 6i9xine ještě z vězení podepsal smlouvu s vydavatelstvím 10K Projects, které již s Tekashim spolupracovalo v minulosti. Jde o label, jehož zakladatelem je Elliot Grainge – syn slavného Luciana Grainge, který je CEO Universal Music Group. Podle dostupných informací Tekashi podepsal desetimilionovou smlouvu. Úkolem Tekashiho bude v rámci smlouvy v následujících měsících vydat španělské a anglické album, potvrdila dnes Florio Complexu.

 

Tekashi už údajně začal na tvorbě pracovat i za mřížemi. Neznámý zdroj z hudebního prostředí tvrdí, že mladý newyorský producent dostal zaplaceno za dvě hudební produkce, které měly putovat právě duhovému Danielovi.

 

V současnosti probíhá proces zařizování domácího studia, který ale omezuje pandemie koronaviru, podle právničky ale přijde nová Tekashiho hudba velmi brzy.

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: 6ix9ine/IG
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu hudba
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 2 hodinami
před 3 hodinami
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.