Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. července 2020 17:26
Čas čtení 3:48
Ondřej Jarůšek

Natáčení klipu s Yzomandiasem, obří show a 74 úžasných zápasů. Bojovníci Oktagonu Underground promluvili o unikátním turnaji

SPORT
Uložit Uložené

Jak hodnotí Oktagon Underground samotní bojovníci? Svůj názor nám poskytli Tereza Bledá, Tadeáš Růžička, Daniel Škvor, Matouš Kohout a jeden z pořadatelů Pavol Neruda.

Minulý týden jsme se dočkali posledního turnaje v rámci unikátního projektu Oktagon Underground, kterým vyvrcholila několikatýdenní show plná senzačních zápasů s nejedním překvapením. Organizace Oktagon MMA do klece zavřela fightery z různých odvětví bojových sportů, kteří se utkali pod speciálními pravidly. Jednotlivé váhové kategorie nakonec dostaly své krále a jednu královnu a fanoušci během koronavirové krize dostali nadílku parádní podívané.

Super-finálový turnaj mezi těmi nejlepšími bojovníky z české a slovenské stany zcela ovládli Češi, jmenovitě Tereza Bledá (vítězka ženské pyramidy do 61 kg), Tadeáš Růžička (pyramida do 70 kg), Matouš Kohout (pyramida do 80 kilogramů) a Daniel Škvor (pyramida do 100 kilogramů). Neoficiálním vítězem kategorie do 90 kilogramů se stal Vlasto Čepo, který byl připraven zápasit, jeho soupeř Matěj Peňáz však musel boj kvůli zranění odřeknout.

Doporučeno
Po neuvěřitelném KO dostal Jiří Procházka od UFC bonus přes 1 000 000 korun Po neuvěřitelném KO dostal Jiří Procházka od UFC bonus přes 1 000 000 korun 12. července 2020 9:12

My jsme se vítěze pyramid rozhodli oslovit a zeptat se jich, co všechno jim tato zkušenost dala. Dozvěděli jsme se, jak jim Oktagon Underground změnil život, co chystají dál nebo jak akci zpětně hodnotí. Odpovědi nám poskytli všichni čeští vítězové pyramid, osloven byl i Vlasto Čepo, od kterého jsme však reakci do uzávěrky nedostali. Ohlédnutí za celým turnajem nám dále poskytl i Pavol Neruda, jeden z pořadatelů a majitelů organizace Oktagon MMA.

Matouš „Mighty Rooster“ Kohout
Oktagon Underground
Zdroj: Oktagon MMA

Proti slovenskému talentovi Ronymu Paradeiserovi se měl původně o titul krále Oktagonu Underground za Česko utkat Leo Brichta, ten však do zápasu kvůli zranění nakonec nemohl nastoupit. Příležitost tak dostal Matouš Kohout, který šance využil a v těsném super-finálovém zápase dokázal zvítězit na body

Dle svých slov si „Mighty Rooster“ jízdu turnajem užil a po sportovní stránce jej tato zkušenosti velmi obohatila. „Dalo mi hodně! Od začátku jsem věděl, že jsou ta pravidla mně ušitá na míru. A ještě jsem si vyzkoušel hody a jak mi to půjde s MMA bojovníky. Za sebe říkám, že to bylo skvělý a budu z toho těžit do budoucna v MMA,“ uvedl pro Refresher. 


Během doby, kdy byl Oktagon Underground v plném proudu, se navíc Kohoutovi narodila dcera. Bojovník nám proto popsal, zda se příchod potomka nějak promítl na jeho přípravě„Promítl! Přišel jsem z tréninku a měl jsem jiný starosti. Samozřejmě v dobrým... Odreagoval jsem se a motivovala mě malá. Chci, aby jednou byla pyšná na svýho tátu!“ říká šampion.

Doporučeno
Brutální začátky UFC: Šílené knockouty, obrovské váhové rozdíly a takřka žádná pravidla Brutální začátky UFC: Šílené knockouty, obrovské váhové rozdíly a takřka žádná pravidla 8. července 2020 11:03

Tadeáš „Mawar“ Růžička
Oktagon Underground
Zdroj: Oktagon MMA

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 86528 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Co říká Tadeáš Růžička o natáčení klipu „Mawar“ s Yzomandiasem
  • Jak celý turnaj hodnotí jeden z organizátorů Pavol Neruda
  • Co má dále v plánu šampion Dan Škvor
  • Zda se Tereze Bledé změnil život po výhře celého turnaje
Domů
Sdílet
Diskuse