Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 26. 11. 2020 svátek má Artur

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Filmy a Seriály - Seriály
12
Dominik Vetrák
6. srpen 2020, 17:44
Čas čtení: 2:44
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Recenze: Je 2. série The Umbrella Academy zklamáním, nebo jedním z nejlepších seriálů od Netflixu?

Netflix vydal 2. sérii svého extrémně populárního seriálu. Měl bys ji vidět?

Dominik Vetrák
6. srpen 2020, 17:44
Čas čtení: 2:44
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
12
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

The Umbrella Academy jsem se odhodlal vyzkoušet až v červenci tohoto roku. Tak nějak jsem nevěřil, že je to až tak dobré, jak to lidé vnímají na internetu. Opět mě však přesvědčili o opaku a já si užíval skvěle napsané postavy, charismatické záporáky, originální superschopnosti hlavních postav a skvělou dávku tajemna.

 

Na 2. sérii jsem se náramně těšil a jsem rád, že jsem nezůstal zklamaný. Děj 2. série začíná přesně tam, kde skončila první. Sourozenci Hargreevesovi nedokázali zabránit apokalypse, a tak je Five vzal na cestu časem do minulosti, aby ji zvrátili. Jenže svou přítomností na začátku 60. let spustili ještě dřívější apokalypsu. Musí rychle zjistit, co přesně ji zapříčinilo a znovu se jí vyhnout.

 

 

Jenže cestování časem není nic jednoduché, a tak to Five znovu trochu podělal. Každý ze sourozenců se objeví v Dallasu v jiném časovém období, a to mezi lety 1960 až 1963. Ti, kteří jsou v minulosti uvězněni déle, mají problém nechat svůj nový život za sebou a znovu se pokusit zachránit lidstvo.

 

V tomto případě se dá tvůrcům vytknout, že tuto dějovou linku nedotáhli do konce. Luther hned na začátku odmítne pomoci Five a dá najevo, že kašle na svět. Stačilo však jedno setkání s Vanyou a zapomněl si na všechny své nově nabyté principy. Jeho motivace jsou pochopitelné, ale seriál se jim nevěnuje dostatečně do hloubky.

 

Recenzia: 2. séria The Umbrella Academy
Zdroj: Netflix

 

To je tak trochu problémem celé 2. série. Je kratší než první a showrunner Steve Blackmann v rozhovoru s Colliderem potvrdil, že šlo o záměr. Ve střižně strávil mnoho času. Pokusili se totiž o dynamičtější příběh s rychlejšími prostřihy. Stalo se tak, že se seriál nezadrhává na žádném místě a neustále se hýbe dopředu.

 

V mých očích to škodilo dalšímu záměru tvůrců – zachytit vztahy mezi jednotlivými postavami a pokusit se nastínit jejich povahy a charaktery ještě hlouběji.

 

Některé dějové linky by si zasloužily více prostoru a dialogů, ale apokalypsa nepočká, a tak jejich potenciál není plně využit. Zejména vedlejší příběh Allison jakoby po sekvenci v kavárně přestal existovat. Působilo to nesmírně rušivě, a to nejen vzhledem k tématu rasismu, které se dalo zpracovat ještě lépe.

 

Recenzia: 2. séria The Umbrella Academy
Zdroj: Netflix

 

2. série spárovala sourozence trochu jinak, a tak si užiješ jejich vzájemné interakce ve svěžím podání. Scénář se tak neopakuje a pokaždé dokáže přijít s něčím novým a překvapujícím. Ani tentokrát jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky a hltal jsem epizodu za epizodou. Tvůrci skvěle kouskují příběh a tajemství odhalují včas, ještě předtím, než bys pociťoval umělé natahování.

 

Vzhledem k cestování časem jsme se museli rozloučit s některými postavami. Dorazily nové, z nichž vyčnívá snad jen Lila (Ritu Arya) jako Diegova nová kamarádka z ústavu pro psychicky narušené osoby. Seriálu však chybí skvělý záporák. Hazel byl v první sérii komplexní postavou, která prošla v průběhu první série radikální charakterovou změnou. Jeho charismatu pomohl i skvělý herecký výkon Camerona Brittona.

 

Bohužel, v 2. sérii se neobjeví a jeho absence je bolestivě citelná. Noví záporáci, tři švédští bratři, kteří toho moc nenamluví, jsou chabou náhradou. Nejsou ničím výjimeční, jsou nezajímaví, nemají absolutně žádný prostor projevit se z hereckého hlediska a vůbec ti na nich nezáleží. Handler v podání Kate Walshové v 2. sérii už působí jen jako prostředník. Díky ní se jisté věci dají do pohybu, ale jako divák jsem cítil, že to je její jedinou úlohou.

 

Recenzia: 2. séria The Umbrella Academy
Zdroj: Netflix

 

Tvůrci stále skvěle pracují s postavami, ale jde hlavně o rodinu Hargreevesových. V 2. sérii to totálně pokazili se záporáky a naplno se jim nepodařilo využít ani skvěle načrtnuté vedlejší dějové linky. Některé se povedly, jiné zůstaly neukončené a jejich potenciál byl zmařen. To jim však dokážeš odpustit, protože tě za rohem čeká skvělá akční scéna, zábavné dialogy a roztržky mezi sourozenci či oku lahodící scény spojené se schopnostmi sourozenců.

 

2. série The Umbrella Academy pracuje s hlavními postavami, zabráněním apokalypsy a celkovým tónem stejně dobře jako ta první. Má skvělou akci, vizuální a počítačové triky, soundtrack a už klasicky vynikající herecké výkony, díky kterým si postavy, jako Klausa či Five, zamiluješ ještě více.

 

Bohužel, velkým negativem jsou nezajímaví záporáci, nevyužité vedlejší dějové linky v minulosti a absence nových postav, které by rodině Hargreevsových dokázaly sekundovat. 2. sérii tedy uděluji osm bodů z deseti s tím, že jde o stejně zábavný seriál, od kterého se nebudeš moci odtrhnout.

 

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Netflix Tagy: The Umbrella Academy
Filmová a seriálová databáze RefresheruHledej, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy a seriályVíce
Ohodnoť článek
13
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.