Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
News

KAUZA KUCIAK: Marian Kočner a Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jána Kuciaka nevinní

Přímo z Pezinku sledujeme živě závěr procesu s Marianem Kočnerem, Alenou Zsuzsovou a Tomášem Szabóem, kteří jsou obžalováni z úkladné vraždy.

Viktor Kniš
3. 9. 2020 10:50 Čas čtení: 3:39
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
10
Viktor Kniš
3. 9. 2020 10:50
Čas čtení: 3:39

KAUZA KUCIAK: Marian Kočner a Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jána Kuciaka nevinní

Přímo z Pezinku sledujeme živě závěr procesu s Marianem Kočnerem, Alenou Zsuzsovou a Tomášem Szabóem, kteří jsou obžalováni z úkladné vraždy.

Viktor Kniš
3. září 2020, 10:50
Čas čtení: 3:39
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
• Marian Kočner a Alena Zsuzová jsou nevinní v případě vraždy Jána Kuciaka. Soud je zprostil obžaloby

• Tomáš Szabó dostal 25 let za všechny skutky, z nichž je obžalovaný. Ukládá se mu trest propadnutí majetku, trest si odpyká ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy.


12:06 – Ružena Sabová nyní čte odůvodnění k osvobozujícímu rozsudku pro Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou. Na úvod přizvukuje, že důkazy musí byť stoprocentní, v opačném případě je obžalovaný nevinný. Podle Sabové nebyl jediný přímý důkaz, který by Mariana Kočnera usvědčoval z vraždy. Obžaloba postavila svoji taktiku na řetězu nepřímých důkazů.

11:53 – Soudkyně Ružena Sabová ještě stále čte odůvodnění rozsudku Tomáša Szabóa, který dostal trest 25 let a bude sedět ve vězení s nejvyšší ostrahou. Soud při určování trestu vzal v potaz i posudek psychiatra, z nějž vyplývá, že má Szabó vyšší intelekt, lehko navazuje a udržuje kontakty a není závislý. Zároveň vzal soud do úvahy i věk obžalovaného. Znalci konstatovali, že u Szabóa je možná resocializace. Rovněž soud přihlédl i k faktu, že Szabó předtím nebyl nikdy trestaný a jeho motiv byl výhradně finanční.

 

11:50 –  Marian Kočner navzdory osvobozujícímu rozsudku zůstává ve vazbě vzhledem k tomu, že mu vazbu určil Nejvyšší soud v kauze směnky, kde je neprávoplatně odsouzený na 19 let.


11:40 – Alenu Zsuzsovou by měli bezprostředně po skončení pojednávání propustit, je ale obžalovaná i v případě jiné vraždy, která se týká bývalého primátora města Hurbanovo. Očekává se, že by ji mohli bezprostředně po osvobození zadržet. Na místě u věznice v Leopoldově je štáb TV Markíza.

11:37 – Šéfredaktor portálu Aktuality.sk, pro který pracoval Ján Kuciak Peter Bárdy: „Jsem hrozně zklamaný a smutný. Soud pro nedostatek důkazů neuznal Kočnera a Zsuzsovou vinnými z vraždy Jána a Martiny. Přestože jsem zklamaný, nerezignuji! Toto není konec. Ani zdaleka. Jsem přesvědčený, že Kočner dal zavraždit Jána Kuciaka!“

 

11:36 – Sabová stále čte odůvodnění trestu Tomáše Szabóa.

 

11:34 – Zlatice Kušnírová trvá na tom ze za vraždou stáli Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Krom toho zašla ještě dále a myslí si, že nad Kočnerem byl další objednavatel. Doufá, že se dočká spravedlnosti na Nejvyšším soudě. 

11:32„Verdikt soudu mě šokoval a potřebuji porozumět jeho odůvodnění. Respektuji ho, ale očekávám, že hledání spravedlnosti nekončí a bude pokračovat na Nejvyšším soudě. Myslím na rodiče Jána a Martiny a přeji jim hodně sil v této těžké chvíli. Oni, i my všichni si zasloužíme vidět vyvození zodpovědnosti vůči těm, kteří si vraždu jejich dětí objednali a zprostředkovali,“ reagovala na verdikt slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

11:19 – Sabová dále pokračuje ve vysvětlování, proč dostal Tomáš Szabó za všechny skutky trest 25 let.

11:12 – Předsedkyně senátu pokračuje ve čtení odůvodnění k vraždě Petra Molnára, za kterou byl odsouzen Tomáš Szabó. Popisuje důkazy, které vedly senát k tomu, aby rozhodl o vině.

 

11:10 – Slovenský premiér Igor Matovič komentuje rozsudek na Specializovaném trestním soudu: „Vyzerá, že nateraz sa evidentní strojcovia vraždy chcú spravodlivosti vyšmyknúť z pazúrov ... verme, že spravodlivosť si ich oboch počká.“

11:01 – Sabová nejprve čte odůvodnění k trestům z nedovoleného ozbrojování, k odůvodnění k osvobození Kočnera a Zsuzsové se dostane až na závěr. 

 

11:00 – Rozsudek Specializovaného trestního soudu ještě není právoplatný. Právní zástupci poškozených se s určitostí odvolají na Nejvyšší soud. 

10:59„O nevinně Kočnera a Zsuzsové rozhodli dva členové senátu Ivan Matel a Rastislav Stieranka, kteří přehlasovali předsedkyni Ruženu Sabovou,“ píše Denník N.

10:57 – Soudkyně Ružena Sabová čte odůvodnění osvobozujícího rozsudku pro Kočnera a Zsuzsovou.

10:55 – Zlatice Kušnírová při odchodu z budovy Justiční akademie řekl, že je přesvědčená o tom, že jsou Kočner a Zsuzsová vinní. „Prosíme, teď nás nechejte, my se vrátíme,“ dodal Jozef Kuciak.

10:53 – Předsedkyně soudu čte popis skutku, jak jej Szabó a Marček podle prokuratury vykonali. Následně přijde na řadu odůvodnění rozsudku. 

10:40 – Rodinní příbuzní a rodiče zavraždených Jána a Martiny okamžitě po vyhlášení rozsudku opustili pojednávací místnost.

❗10:47 Marian Kočner a Alena Zsuzová jsou nevinní v případě vraždy Jána Kuciaka. 

10:40 – Tomáš Szabó dostal 25 let za všechny skutky, z nichž je obžalovaný. Ukládá se mu trest propadnutí majetku, trest si odpyká ve věznici s nejvyšším stupněm střežení. 

 

10:40 – Senát stále nevyhlásil rozsudek pro Kočnera a Zsuzsovou v případě vraždy Jána Kuciaka. 

 

KAUZA KUCIAK ŽIVĚ: Marian Kočner a Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jána Kuciaka nevinní
Zdroj: REFRESHER/Viktor Kniš

10:38 – Marian Kočner dostane za nedovolené ozbrojování peněžitý trest ve výši 5 tisíc eur. 

 

10:31 – Ružena Sabová stále popisuje, jak Marček a Szabó provedli vraždu. Čeká se na rozsudek pro Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou.

 

10:27 – Tomáš Szabó je vinen z účasti na vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Předsedkyně senátu nyní čte, jak vraždu s Miroslavem Marčekem ve Velké Mači provedli.

 

10:20 – Soudkyně Sabová stále čte rozsudek Tomáši Szabóvi a popisuje, jak vykonali vraždu podnikatele Molnára. 

 

10:18 – Stále čekáme na rozsudek v případě úkladné vraždy Jána Kuciaka. Senát se zatím k tomuto skutku nedostal. 

 

 

10:16 – Tomáše Szabóa odsoudil senát STS i za vraždu podnikatele Molnára v Kolárově, na níž se podíleli s Miroslavem Marčekem. Soudkyně právě popisuje, jak skutek provedli. 

 

10:13 – Marian Kočner a Tomáš Szabó jsou vinni, oznámila Ružena Sabová. Odsoudili je za nedovolené ozbrojování. 

 

10:10 – Soudkyně Ružena Sabová vyhlašuje rozsudek jménem Slovenské republiky. Dokazovat se dále nebude.

 

KAUZA KUCIAK ŽIVĚ: Marian Kočner a Alena Zsuzsová jsou v případě vraždy Jána Kuciaka nevinní
Zdroj: REFRESHER/Viktor Kniš

10:07 - Soudkyně Ružena Sabová oznámila, že zrušení srpnového termínu bylo z důvodu, že senát nestihl ukončit poradu. 

 

10:01 – Předsedkyně Sabová momentálně provádí prezenci, kontroluje, kdo je přítomen a kdo ne. Konstatuje nepřítomnost Szabóa a Zsuzsové a zrušení náhradní obhájkyně Mariana Kočnera Natálie Trubanové, která je dcerou Michala Trubana – bývalého předsedy STS.

 


 

I dnes sledujeme živě proces s Marianem Kočnerem, Tomášem Szabóem a Alenou Zsuzsovou, kteří jsou obžalováni z objednávky vraždy Jána Kuciaka. 

 

Vynesení rozsudku posunul senát ve složení předsedkyně Ružena Sabová a členové Ivan Matel a Rastislav Stieranka o měsíc oproti původně srpnovému termínu. 

 

„Předsedkyně senátu JUDr. Sabová zrušila termín zítřejšího hlavního líčení z důvodu nutnosti pokračování v poradě senátu o připravovaném rozsudku. Termín nového hlavního líčení je určen na den 3. září 2020,“ napsala mluvčí Specializovaného trestního soudu asi jen 18 hodin předtím, než jsme se měli dozvědět rozsudek v nejsledovanějším soudním procesu samostatného Slovenska. 

 

Dění monitorujeme přímo ze Specializovaného trestního soudu v Pezinku. Ačkoli senát avizoval vynesení rozsudku, vzhledem k okolnostem z posledních týdnů není vyloučeno, že bychom se dnes nemuseli rozsudek dozvědět. 

 

Senát Růženy Sabové stojí od pondělí 31. srpna před další těžkým úkolem. Prokuratura totiž navrhla další důkaz. Podle Deníku N se má týkat telefonu Aleny Zsuzsové. „Potvrzuji, že na Specializovaný trestní soud byl dnes podán návrh ze strany prokurátora na doplnění dokazování v rozsahu 65 stran. Nařízený termín hlavního líčení na den 3 .septembra zůstává v platnosti,“ vzkázala předsedkyně senátu Sabová Deníku N.

Upozornit na chybu. Pokud spatřuješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: TASR - Jaroslav Novák
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.