Tým vědců tvrdí, že na světě trpí depresí každý čtvrtý člověk. Snažili se proto posunout úroveň psychiatrie z 19. do 21. století.
Vědci z Indiana University School of Medicine publikovali přelomovou studii, v níž zjistili, že z krevního testu je možné zjistit depresi či bipolární poruchu. Testy by se měly zároveň zaměřit na preciznější medicínský přístup k samotné léčbě.
Jak informují Hindustan Times, na světě trpí depresí každý čtvrtý člověk, ale aktuální medicínské postupy jsou většinou řešeny metodou pokusu a omylu.
Výzkum doktora Alexandra B. Niculesce, který je profesorem psychiatrie na Indiana University School of Medicine, však přináší nové, průlomové informace v detekci psychických chorob.
Výzkum navazuje na Niculescovu starší vědeckou práci, která se zabývala zkoumáním krve v širším smyslu. Pomocí výzkumu se tým vědců snažil sledovat nutkání pacientů k sebepoškozování či dokonce až k pokusům o sebevraždu, ale i bolest, posttraumatickou stresovou poruchu (PTSP) či Alzheimerovu chorobu.