Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. června 2021 8:31
Čas čtení 1:25
Adam Smeták

„Je čas hromadně přestat sledovat Feriho na Instagramu,“ vyzývá uživatelka, která celou kauzu otevřela

„Je čas hromadně přestat sledovat Feriho na Instagramu,“ vyzývá uživatelka, která celou kauzu otevřela
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Dominiku Ferimu od uveřejnění prvního článku ubylo zhruba 30 tisíc fanoušků na Instagramu.

„Proč nejsou ty kauzy zneužívání holek Ferim medializované?“ zeptala se v polovině května svých sledujících anonymní uživatelka Twitteru, která vystupuje pod přezdívkou @nejakyjmeno. Její dotaz spustil lavinu komentářů, v nichž řada lidí psala, že mají osobní zkušenost nebo znají někoho, koho bývalý poslanec TOP 09 sexuálně napadl. Tato tvrzení následně ověřili a publikovali novináři Deníku N a A2larmu. Nyní stejný účet vyzývá, aby lidé hromadně přestali Feriho sledovat na Instagramu.

Bývalý poslanec se na sociální síti pyšní 1,1 milionu followerů. Řadí se tak mezi nejsledovanější Čechy na této sociální síti a nijak výrazně mu v tom neuškodila ani zmíněná kauza, během níž se ozvaly desítky žen, na nichž se údajně dopustil sexuálního napadení. Od medializace kauzy mu ubylo 29 911 sledujících, což je jen zlomek z jeho aktuálních 1 122 588 followerů. Jak uvádí data SocialBlade.

Doporučeno
Dominik Feri čelí nařčení ze sexuálního obtěžování žen. Deník N a Alarm přinesly jejich svědectví Dominik Feri čelí nařčení ze sexuálního obtěžování žen. Deník N a Alarm přinesly jejich svědectví 25. května 2021 17:01
Domů
Sdílet
Diskuse